اقتصادی

همکاری بیش از ۶۵۰ شرکت دانش‌بنیان با مجموعه وزارت نفت

گیلونا/خراسان رضوی وزیر نفت از همکاری بیش از ۶۵۰ شرکت دانش‌بنیان با مجموعه وزارت نفت خبر داد.

جواد اوجی امروز ۱۹ بهمن‌ماه، در حاشیه بازدید از رویداد ملی روایت پیشرفت که در محل دائمی نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی مشهد مقدس در حال برگزاری است، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه همین نوع نمایشگاه در قم نیز برگزار شد و عزیزان طلاب و نخبگان زحمت روایت دستاوردهای دولت را در بخش‌های مختلف کشیدند تا به سمع و نظر مردم رسانده شود.

وی با بیان اینکه بنده بازدیدهای زیادی در طول سال‌های فعالیت کاری خود از نمایشگاه‌های مختلف در حوزه صنعت نفت داشته‌ام، افزود: به جرات می‌توان گفت این نمایشگاه یکی از نمایشگاه‌های تخصصی در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی است که زحمت زیادی برای به تصویر کشیدن و اطلاع‌رسانی دستاوردهای دولت مردمی به لطف خدا توسط کارشناسان و کارکنان زحمتکش و جهادی صنعت نفت کشیده شده است.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه خروجی برگزاری این نمایشگاه‌ها باید اطلاع رسانی دستاوردهای دولت برای مردم باشد، اضافه کرد: این اتفاق باعث ایجاد امید در مردم به خصوص در جوانان خواهد شد.

اوجی با بیان اینکه خوشبختانه کشور در بخش‌های مختلف خودکفا است، اضافه کرد: امروز با نگاه در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی می‌بینیم که ما در تمامی بخش‌های این حوزه با وجود شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگانی که مشغول به کارند خودکفا هستیم.

وی در خصوص استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بنیان‌ خاطرنشان کرد: عمدتا این دولت فعالیت‌های چشمگیری داشته و در مجموعه وزارت نفت استفاده بهینه از توان دانش‌بنیان‌ها شده است. در مجموعه وزارت نفت در شروع این دولت ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان با ما همکاری داشتند که امروز بیش از ۶۵۰ شرکت دانش‌بنیان با مجموعه وزارت نفت کار می‌کنند. همچنین واردات ۲۰۰ قلم کالاهای کاربردی وارداتی که مورد نیاز صنعت نفت و گاز کشور بود را ممنوع کردیم و از توان سازندگان توانمند داخلی استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.