اقتصادی

واگذاری سه شبکه پایاب و دو ایستگاه پمپاژ در لرستان به بخش خصوصی

گیلونا/لرستان مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای لرستان از واگذاری سه شبکه پایاب و دو ایستگاه پمپاژ در استان به بخش خصوصی خبر داد.

دایوش حسن‌نژاد در گفت‌وگو با گیلونا اظهار کرد:  سیاست وزارت نیرو و دولت بیشتر روی اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در کل کشور و لرستان است.

وی اضافه کرد: این پروژه‌ها ظرف یکی دو سال آینده باید به بهره‌برداری برسند و اعتبارات را به این قبیل پروژه‌ها اختصاص می‌دهند.

مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای لرستان گفت: ظرف یکسال آینده ردیف اجرایی خیلی از پروژه‌های عمرانی بسته و به اتمام می‌رسند.

حسن‌نژاد در خصوص واگذاری پروژه‌های حوزه آب به بخش خصوصی، بیان کرد: دو مورد از پروژه‌های ایستگاه پمپاژ لرستان از طریق ماده ۲۷ به بخش خصوصی واگذار شدند.

وی اضافه کرد: همچنین سه مورد از شبکه‌های پایاب سدهای لرستان نیز از طریق ماده ۲۷ و به روش BOT به بخش خصوصی واگذار شدند.

مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای لرستان در خصوص مطالعات سدهای استان، گفت: هم‌اکنون۱۶ سد درحوضه دز و در حوضه کرخه نیز ۲۰ سد و در مجموع ۳۶ سد درحال مطالعه و یا بهره‌برداری هستند.

حسن‌نژاد بیان کرد: کل حجم مخازن سدهایی که در حال بهره‌برداری در لرستان است ۲۰۸ میلیون مترمکعب و حجم مخازن سدهایی که در دست اجرا بوده ۱۱۵ میلیون متر مکعب است.

این مسئول یادآور شد: در حال حاضر حجم کل مخازن سدهای مطالعاتی لرستان ۵۱۰ میلیون متر مکعب است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.