اقتصادی

ورود هلدینگ‌ سرمایه‌گذاری به لرستان به منظور افزایش رونق تولید

گیلونا/لرستان مدیرکل صمت لرستان گفت: ورود یک سری هلدینگ‌ در استان به منظور افزایش رونق تولید بوده است.

بهمن جعفری در گفت‌وگو با گیلونا اظهار کرد: صنعتی شدن لرستان نیازمند تامین زیرساخت‌هاست و علاوه بر آن باید سرمایه‌گذاری‌های خرد و کلان در استان توسط هلدینگ‌ها به انجام برسد.

وی با بیان اینکه لرستان برای صنعتی شدن نیازمند سرمایه‌گذاری‌های کلان توسط هلدینگ‌ها وسازمان‌های مطرح است، اضافه کرد: در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بنا به زیرساخت‌هایی که شهرستان‌های استان دارند یک سری از هلدینگ‌ها به استان ورود پیدا کردند.

مدیرکل صمت لرستان افزود: هلدینگ‌هایی نظیر بارز در الیگودرز، گلرنگ در صنایع غذایی دورود و مینو در خرم‌آباد سرمایه‌گذاری کردند اما هلدینگ مهرام رغبتی برای سرمایه‌گذاری در استان نداشت.

جعفری ادامه داد: هلدینگ مینو، آب معدنی بیشه را خریداری و آن را احیاء کرده و علاوه بر تولید آب معدنی، مبادرت به تولید انواع نوشیدنی‌ها نظیر نوشابه و دلستر کرده است و هم‌اکنون این مجموعه با دو سال قبل قابل قیاس نیست.

وی گفت: هلدینگ‌ مینو با داشتن شبکه بسیار قوی و سرمایه‌گذاری‌های قوی که انجام می‌دهد در بحث نقدینگی و فروش مشکلی ندارد و منجر به رونق تولید شده است.

مدیرکل صمت لرستان بیان کرد: ورود این هلدینگ‌ها و سرمایه‌گذاری آنها در راستای افزایش ظرفیت تولید شده است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.