اقتصادی

پل قدیمی آستارا – آستارا جوابگوی نیازهای ترانزیتی و تردد خودروها نبود

گیلونا/گیلان معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان گفت: پل قدیمی آستارا جوابگوی نیازهای ترانزیتی و تردد خودروها نبود و منجر به ترافیک کامیون‌ها در محور شده بود که با بهره برداری از این پروژه بخشی از مشکلات ترافیکی رفع می‌شود.

شاهین مصطفی یف شنبه، ۹ دی  در آیین بهره‌برداری از پل مرزی و پایانه موقت آستارا با بیان اینکه گسترش روابط دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بسیار  مهم و ارزشمند است، اظهار کرد: پروژه پایانه موقت مرزی آستارا یکی از پروژه‌های مهم کریدور شمال به جنوب است.

وی با بیان اینکه پل مرزی مشترک ایران و آذربایجان آستارا در حوزه ترانزیتی بسیار اهمیت دارد، گفت: در سایه مدیریت عاقلانه بین روسای جمهور آذربایجان و ایران روابط بین دو کشور به سمت رشد و توسعه است.

معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان و رئیس کمیسیون همکاری های اقتصادی این کشور گفت: تبادل کالاها در سال گذشته بین دو کشور ۴۶ درصد و انتقال ترانزیت ۴۵ درصد رشد یافته است که این مهم نشانگر توسعه زیرساخت‌ها برای ترانزیت بین دو کشور است.

مصطفی یف اضافه کرد: با افتتاح پل جدید، شاهد رشد اقتصادی و ترانزیت بین دو کشور در سال‌های آینده خواهیم بود.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.