حوادث

آمادگی پلیس برای بازگشت حجاج

رئیس پلیس پیشگیری فراجا از آمادگی کامل برای بازگشت زائران به کشور خبر داد.

سردار مهدی معصوم بیگی در گفت وگو با گیلونا، با اشاره به آغاز روند بازگشت زائران ایرانی از سرزمین آخرالزمان، اظهار کرد: مدت ها قبل از اعزام حجاج به خانه خدا، مقدمات اعزام و بازگشت این زائران پیش بینی شده بود. این عزیزان در دستور کار پلیس پیشگیری قرار گرفت و خوشبختانه این عزیزان به سلامت به سرزمین وحی اعزام شدند.

وی با بیان اینکه بیش از 39 زائر از 18 فرودگاه کشور در امنیت و سلامت کامل به سرزمین وحی اعزام شدند گفت: با پایان مناسک حج شاهد بازگشت زائران به کشور عزیزمان هستیم و در همین راستا عوامل پلیس پیشگیری و بالاتر از همه ماموران پلیس فرودگاه های کشور آمادگی کامل برای پذیرایی از زائران و تامین امنیت آنها را دارند. تیم های پلیس پیشگیری با ماشین، موتور یا پیاده در محوطه امنیتی فرودگاه حضور دارند.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا افزود: از خانواده های زائران تقاضا داریم برای اسکان این عزیزان تا حد امکان در فرودگاه حاضر نشوند تا شاهد ازدحام در فرودگاه ها و همچنین تردد احتمالی در جاده ها نباشیم. منتهی به فرودگاه ها حضور یک یا دو نفر از خانواده زائر در فرودگاه کافی است و مراسم استقبال از زائران می تواند در منزل و یا در محل زندگی انجام شود.

معصوم بیگی از همراهی زائران خانه خدا با پلیس و توجه به توصیه ها و هشدارها قدردانی کرد و گفت: امیدواریم تا پایان بازگشت همه زائران شاهد همین نظم و امنیت باشیم که تا هفته دوم ادامه خواهد داشت. ماه اوت

در این زمینه بخوانید:

پلیس آماده اعزام زائران به 18 فرودگاه کشور است

پایان عملیات اعزام زائران به سرزمین وحی/ آغاز بازگشت از 23 تیرماه

پیش از این سردار معصوم بیگی در نشست خبری گفت: حدود 39 هزار زائر از طریق 18 فرودگاه کشور وارد سرزمین وحی شدند که از این تعداد حدود 11 هزار نفر از فرودگاه امام خمینی (ره) پرواز کردند.

انتهای پیام