حوادث

آمبولانس‌های قدیمی اورژانس نوسازی می‌شود

رئیس سازمان اورژانس کشور از برنامه های خرید آمبولانس جدید ، افزایش تعداد آمبولانس های نوع C و نوسازی آمبولانس های قدیمی این سازمان خبر داد.

جعفر میعادفر در گفت وگو با گیلونا ، وی در مورد کمبود آمبولانس در اورژانس کشور و راه حل هایی برای حل این مشکل گفت: پس از نیروی انسانی ، مهمترین حوزه کاری ما ناوگان آمبولانس های ما است و در واقع ، اگر هر کدام از بخشها ، یعنی نیروی انسانی و ناوگان آمبولانس متوقف شده ، کار دیگری متوقف می شود. ” می شود.

وی با بیان اینکه بیش از 95 درصد ناوگان آمبولانس های فوریت های پزشکی کشور از نوع B است ، افزود: درصد محدودی از آمبولانس ها نیز از نوع C هستند که در نظر داریم این آمبولانس ها را افزایش دهیم.

رئیس سازمان اورژانس کشور در مورد تفاوت آمبولانس های نوع B و نوع C گفت: هر دو آمبولانس استاندارد هستند و شرایط لازم را دارند. اما آمبولانس های نوع C خدمات ویژه تری دارند و معمولاً برای انتقال بیماران یا مجروحان شدید به مراکز درمانی تخصصی تر مورد استفاده قرار می گیرند. گاهی اوقات لازم است بیماران بدحال با تجهیزات و امکانات ویژه تری که به آنها آمبولانس نوع C گفته می شود ، منتقل شوند.

میعادفر همچنین نوسازی آمبولانس ها را از دیگر اولویت های سازمان اورژانس کشور برشمرد و گفت: این اقدام در واقع مسکن محلی است ، دولت برای آن اعتبار قائل شده است و امیدواریم بتوانیم تعدادی از آمبولانس های قدیمی را نوسازی کرده و از آنها در ناوگان آمبولانس کشور. ” برای استفاده.

وی همچنین از برنامه بلندمدت برای خرید آمبولانس جدید خبر داد و به گیلونا گفت: متأسفانه تحریم ها ، تاج ها و … از جمله مواردی است که مانع از ورود آمبولانس جدید در سه سال گذشته شده است. ما سعی می کنیم این مشکل را در بودجه 1401 با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیش بینی کنیم.

رئیس اورژانس کشور افزود: پیش بینی خرید حدود 3000 دستگاه آمبولانس در یک برنامه چهار ساله انجام شد و امیدواریم بتوانیم سالانه 500 تا 1000 آمبولانس جدید به اورژانس اضافه کنیم.

در نهایت میعادفر ابراز امیدواری کرد با تمام اقدامات انجام شده ، اکثر مشکلات ناشی از کمبود آمبولانس برطرف شود.

انتهای پیام