حوادث

افزایش خدمات الکترونیکی سازمان وظیفه عمومی

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا از افزایش خدمات الکترونیکی این سازمان به مشمولان و خانواده های آنان خبر داد.

به گزارش گیلونا، سردار تقی مهری در این خصوص گفت: سازمان وظیفه عمومی فراجا یکی از سازمان های فراجا است که ارتباط بسیار گسترده ای با جامعه و جوانان دارد و با توجه به مسئولیتی که دارد مستقیماً با جوانان و به طور غیرمستقیم با خانواده های آنها ارتباط دارد. مأموریت اصلی سازمان وظیفه عمومی تامین نیروی انسانی نیروهای مسلح، اعزام مشمولان به مراکز آموزشی نیروهای مسلح و رسیدگی به درخواست های آموزشی، پزشکی و وکالت، خروج از کشور، صدور مجوز فعالیت های ورزشی و غیره

مهری ادامه داد: این سازمان با صدور آنلاین کلیه درخواست های خروج از کشور و صدور معافیت تحصیلی برای دانشجویان داخل و خارج از کشور به صورت آنلاین و از طریق درگاه اینترنتی sakha.epolice.ir توانسته ایم حجم زیادی از ارجاعات غیر ضروری را کاهش دهید.

وی در ادامه افزود: بیش از 26 مورد از خدمات سازمان وظیفه عمومی فراجا مانند تمدید و تسریع در اجرا، ثبت درخواست معافیت کفالت، پزشکی، موارد خاص و درخواست معافیت و پایان خدمت. و … به فرماندهی پلیس +10 محول شده است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا گفت: ارتقای فرهنگ و منزلت سربازی از دیگر رویکردهای مهم سازمان وظیفه عمومی است که در سال های اخیر با تولید فیلم کوتاه، بروشور، پادکست، اقدامات موثری انجام داده ایم. و … همچنین هر هفته ویژه سربازان عزیز کشورمان با موضوعات مختلف از رادیو جوان پخش می شود.

مهری خاطرنشان کرد: در حوزه اطلاع رسانی قوانین و مقررات یکی از برنامه های مستمر برگزاری جلسه با مسئولان آموزش و پرورش و دانشگاه و حضور در مدارس و رفع شبهات دانش آموزان است. یکی دیگر از رویکردهای خدمت سربازی در سربازی، استفاده صحیح از زمان سربازی در دو سال خدمت سربازی در راستای رسالت و مأموریت های سربازی است تا دوران سربازی به دوره رشد تبدیل شود و توانمندسازی جوانان به عنوان کادر آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.

در اطلاعیه سایت پلیس آمده است: در طرح مهارت آموزی با گذراندن دوره های آموزشی در زمینه های مهندسی، اداری و خدمات پشتیبانی و پس از گذراندن دوره های فنی و حرفه ای، ظرفیت خدمت رسانی به پرسنل با توجه به تحصیلات و مهارت آنها افزایش می یابد. آزمون های حرفه ای، گواهی نسبی برای آنها صادر خواهد شد.

مهری با بیان اینکه تمامی ارگان های لشکری ​​و بیش از 26 دستگاه کشوری در اجرای این طرح مشارکت دارند، افزود: سربازانی که در سال 97 به بعد خدمت خود را به پایان رسانده اند و دارای گواهینامه حرفه آموزی هستند می توانند از طریق یکی از دفاتر نیروی انتظامی برای دریافت تسهیلات بانکی اقدام کنند. +10 برای اقدام

انتهای پیام