حوادث

افزایش مزاحمت های اورژانس تهران/ پیشنهاد ۲ تا ۶ ماه حبس در صورت محرز شدن جرم 

معاون فنی و عملیاتی مرکز اورژانس تهران از افزایش 20 درصدی مزاحمت های تلفنی اورژانس تهران خبر داد.

دکتر پژمان آقازاده در گفت وگو با گیلونا وی در خصوص افزایش مزاحمت های تلفنی در مرکز اورژانس تهران گفت: مزاحمت های تلفنی اورژانس تهران رو به افزایش است.

وی گفت: ما شاهد افزایش 20 درصدی ناآرامی ها برای اورژانس تهران بوده ایم. ما باید از مشکلاتی که مزاحمت تلفنی برای افراد نیازمند به مراقبت های فوری پزشکی ایجاد می کند بیشتر آگاه باشیم. پشت خط نگه داشتن افرادی که نیاز به فوریت های پزشکی دارند چیزی جز به خطر انداختن جان شما نیست.

آقازاده ادامه داد: راهکار مهم دیگری که می توان برای کاهش مزاحمت های تلفنی انجام داد، برخورد قانونی است. مزاحمت تلفنی و مجازات آن در حال حاضر متعادل نیست. مثلا فردی با شماره تماس و سیم کارت شماره اورژانس ۱۱۵ را مورد آزار و اذیت قرار می دهد و در نهایت برای تنبیه سیم کارت خود را می سوزاند. البته این مجازات نمی تواند بازدارنده باشد.

معاون فنی و عملیاتی مرکز اورژانس تهران با اشاره به برگزاری جلساتی با دادستانی تهران و سایر نهادهای همکار و حمایتی در حوزه امداد گفت: این جلسات در سطح وزیران برگزار می شود و موضوع جلسات این است که کدام جرم است. برای مزاحمان تلفنی در نظر گرفته شود.” همچنین در این جلسات پیشنهاد حبس از دو تا شش ماه در صورت وقوع جرم مطرح شد.

به گفته وی تداوم این جلسات که به نتیجه می رسد بسیار مهم است و می تواند مفید باشد.

انتهای پیام/