حوادث

امکانات اطفای حریق با توجه به حجم آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع محدود است

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور گفت: امکانات آتش نشانی به دلیل حجم آتش سوزی در جنگل ها و مراتع محدود است و بحران اعتباری برای تهیه بالگرد در مناطق دشوار و کوهستانی یک مشکل جدی برای این امر است. سازمان جنگل “.

به گزارش گیلونا ، سرهنگ علی عباس نژاد اظهار داشت: سازمان جنگل از ابتدای فروردین ماه امسال پیش بینی های لازم را انجام داده و از اواسط ماه آوریل تاکنون جلسات مجازی و کنفرانس های ویدئویی متعددی را برای مدیریت و جلوگیری از بحران آتش سوزی برگزار کرده است. با افراد مسئول منابع طبیعی کشور. “

وی افزود: باران های خوب در ابتدای سال باعث افزایش پوشش گیاهی چمنزارها در مراتع و جنگل ها شده است و با گرم شدن هوا و ورود افراد به طبیعت و گاهی بی توجهی در روشن کردن و آتش را خاموش کرده و باعث آتش سوزی جنگل ها شده است. “

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی از ابتدای سال بیشترین تعداد آتش سوزی در استان های خوزستان ، بوشهر ، کهگیلویه و بویراحمد را ذکر کرد و خاطرنشان کرد: ما این کار را انجام نمی دهیم ، حریص هستیم.

عباس نژاد با بیان اینکه امروز در یک برنامه تلویزیونی ، گشت و گذار کامل از نیروهای امنیتی در مناطق منابع طبیعی را از اواسط ماه آوریل اعلام کرد ، افزود: همه این نیروها از طریق مرکز فرماندهی و کنترل یگان حفاظت انجام می شود.

وی گفت: “آتش سوزی جنگل ها بیشتر در جنگل ها دیده می شود و در بسیاری از مکان ها شاهد هستیم که رئیس سرویس جنگل ها از نزدیک دیده می شود ، اگرچه درختان به شدت آسیب دیده اند ، اما تاج های زیادی از درختان زنده وجود دارد و آنها امیدوارند زنده بمانند.”

فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی افزود: 3 تا 4 مورد آتش سوزی در جنگل ها در استان های خوزستان و کهگیلویه در مناطق دشوار و کوهستانی رخ داده است که از نیروی کار استفاده نشده و بالگردها باید باشند. وارد شوید تا آن را خاموش کنید. ” ما هستیم.

عباس نژاد یادآور شد: در سال 1995 وزیران دفاع ، جهاد داخلی و کشاورزی تفاهم نامه همکاری در زمینه تهیه هلیکوپترها را امضا کردند و پشتیبانی خوبی در دو یا یک سال اول ارائه شد اما اکنون به دلیل بدهی های انباشته شده ، استفاده از هلیکوپترها دشوار است. “

وی با بیان اینکه وزارت دفاع برای تأمین هلیکوپترها باید با سپاه و ارتش قرارداد منعقد کند و اعلام کرد که هزینه پروازهای بالگرد در سالهای گذشته 30 میلیارد تومان بوده است ، افزود: تاکنون 10 میلیارد تومان در دو مرحله پرداخت می شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور با تشکر از سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای اختصاص 15 میلیارد تومان اعتبار آتش سوزی و افزود: در اسرع وقت تجهیزات خریداری شده از جمله کفش ایمنی ، لباس و آتش نشانی را بفرستید و آنها را به همه استانها ارسال کنید. ” این اتفاق می افتد

وی از راه‌اندازی سامانه 139 به همراه سامانه 1504 خبر داد و گفت: این سامانه طی هفته آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و مردم می توانند تخلفات ، تخریب و آتش سوزی در منابع طبیعی را به این سامانه گزارش دهند و با 139 از هر نقطه کشور تماس بگیرند. این کار در دفتر مرکزی واحد حفاظت از منابع طبیعی در دفتر مرکزی سازمان پیگیری خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سرویس جنگل ، سرهنگ عباس نژاد در مورد نرمی نیروهای امنیتی در جنگل گفت: در این راستا با استاندارد جهانی فاصله داریم اما در شمال کشور برای هزار هکتار و در جنگل های زاگرس برای 6-7000. در هر هکتار یک نیروی محافظ وجود دارد.

انتهای پیام