حوادث

انهدام یک تیم تروریستی در آذربایجان شرقی

فرمانده مرزبانی کشور با بیان اینکه هرگونه تحرکی در آن سوی مرزها را رصد می کنیم، گفت: اخیراً یک تیم تروریستی توسط مرزبانان هنگ مرزی خداآفرین در استان آذربایجان شرقی منهدم شد.

به گزارش گیلونا، سردار احمدعلی گدرزی در بازدید از یگان های مرزی هنگ خداآفرین با حضور خبرنگاران بر توانمندی های بالای دفاعی و اطلاعاتی مرزبانان تاکید کرد و گفت: تمامی مرزهای کشور تحت کنترل اطلاعاتی و عملیاتی مرزبانان است.

وی افزود: با ارتقای آموزش های تخصصی مرزبانان و استفاده از تجهیزات مدرن در کنار ایمان مرزنشینان، هم اکنون امنیت و اقتدار کامل در مرزهای کشور به ویژه شمال و شمال غرب کشور برقرار است.

فرمانده مرزبانی فراجا با بیان اینکه با هرگونه قاچاق غیرقانونی و اقدام مسلحانه در مرزهای کشور برخورد می کنیم و پاسخ ما به مهاجمان خشن و وحشیانه خواهد بود، افزود: اخیراً یک تیم تروریستی هفت نفره به همراه تجهیزات نظامی و نظامی مقداری سلاح و مهمات مرزبانان هنگ مرزی خداآفرین در استان آذربایجان شرقی منهدم شد.

گدرزی همچنین موفقیت عملیات سایر مرزبانان در مرزهای استان آذربایجان غربی را مورد تاکید قرار داد و گفت: مرزبانان مجاهد هنگ مرزی ارومیه با انجام اقدامات پیچیده اطلاعاتی و رصد شبانه روزی گذرگاه های مرزی، آنها را انجام می دهند. کنترل منطقه آلوده به اشرار و عناصر در شرایط جوی بسیار سخت و نامساعد ضد انقلاب، 30 قبضه سلاح شکاری توسط قاچاقچیان کشف و زمینگیر شد.

گدرزی با هشدار به کشورهای همسایه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران کشوری با ثبات و قدرتمند است، افزود: به همسایگان خود توصیه می کنیم که اجازه ندهند بدخواهان خاک خود علیه کشور ما اقدام کنند.

وی با اشاره به تحرکات اخیر در پشت مرزهای کشورمان گفت: در روزهای اخیر یک تیم تروریستی را که با کمک نیروهای مسلح و امنیتی وارد کشور شده بودند در کمترین زمان ممکن شناسایی و کاملا منهدم کردیم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده مرزبانی کشور گفت: ما اشراف اطلاعاتی خوبی در مرزهای خود داریم و این نخبگان امنیت و ثبات هشت هزار و 755 کیلومتری مرز کشور را تضمین کرده اند.

انتهای پیام