حوادث

بازداشت زورگیر تک‌رو در شهرک‌غرب / سرقت خودرو با جرثقیل

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری زورگیر، اپراتور جرثقیل، سارق و… خبر داد.

به گزارش گیلوناسرهنگ جلیل موفوفی به تشریح سه مورد این پلیس در 24 ساعت گذشته پرداخت و گفت: یکی از پرونده ها مربوط به دستگیری زورگیر تکرو است. در پی افزایش سرقت تلفن همراه به روش کپی موبایل در شهرهای غرب و سعادت آباد به ویژه از موتورسیکلت تکرو، رسیدگی به این پرونده در دستور کار تیم عملیات کلانتری این محل قرار گرفت و ماموران خادو تحقیقات میدانی را در این خصوص آغاز کردند. حوزه.

وی با بیان اینکه ماموران با استعلام و تحقیقات جزئیات و زمان حضور متهم را شناسایی کردند، گفت: جزئیات به دست آمده تا روز گذشته به کلیه واحدهای گشتی اطلاع رسانی شده است، ماموران انتظامی در حال گشت زنی در شهرستان غرب بودند که با متهم مواجه شدند. شهروندان با مشاهده آواز وی بلافاصله وارد عمل شده و در تعقیب و گریز چند دقیقه ای و اجرای طرح مهار، متهم دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

موفهی با اشاره به کشف سلاح سرد توسط متهم گفت: متهم ۱۸ ساله در تحقیقات پلیسی به جرم سرقت و ۱۰ فقره زورگیری از شهروندان و سرقت گوشی تلفن همراه اعتراف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ همچنین از دستگیری سارقان خودرو در شرق تهران خبر داد و گفت: در پی سرقت یک دستگاه نیسان وانت در محله حکیمیه تهران پارس، تیمی از ماموران پلیس آگاهی مامور رسیدگی به موضوع و دستگیری متهمان شدند. دزد یا دزد

وی با بیان اینکه ماموران در تحقیقات و بازرسی های پلیسی متوجه حضور سه سارق در این سرقت شدند، افزود: با کسب مجوز و در یک عملیات منسجم و موثر هر سه نفر در محل دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند. همچنین در بررسی های اولیه یک دستگاه خودروی سرقتی نیز کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ متهمان را 40 تا 45 ساله دانست و گفت: این افراد در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت خودرو در محله پارس تهران با همدستی متقابل اعتراف کردند.

سرقت ماشین با جرثقیل

وی همچنین از دستگیری سارق دیگر خودرو در شهرک غرب خبر داد و گفت: با تلاش ماموران شهرک غرب، راننده جرثقیل که 6 خودرو را سرقت کرده بود دستگیر شد. در پی افزایش سرقت های خودرو در شهرستان غرب، تیمی از ماموران کلانتری محل رسیدگی به موضوع و دستگیری سارقان را به شیوه ای خاص به عهده گرفتند و تحقیقات مقدماتی را آغاز کردند.

موفوحی با بیان اینکه ماموران در تحقیقات و تحقیقات پلیسی به راز سرقت های مشابه پی بردند، گفت: در تحقیقات انجام شده مشخص شد سارق پس از برداشت موضوع با استفاده از یک دستگاه خودرو با جرثقیل، خودروی مورد نظر را سرقت کرده است. تحقیقات کارابینی ها ادامه داشت تا اینکه روز گذشته ماموران پلیس با شناسایی مظنون در حال گشت زنی بلافاصله وارد عمل شدند و با ضربات برق آسا وی را دستگیر و به کلانتری منتقل کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: متهم 32 ساله در تحقیقات اولیه به 6 فقره سرقت اعتراف کرد. وی همچنین خریدار خودروها را معرفی کرد که وی نیز با مجوز قضایی دستگیر شد.

به گفته مواکوی، برای متهمان دستگیر شده در این سه عملیات پرونده های جداگانه تشکیل و برای ادامه روند رسیدگی به جرم به دادسرا ارسال شد.

انتهای پیام