حوادث

تنظیم سند قطعی انتقال خودرو در کمتر از ۱۵ دقیقه در دفاتر اسناد رسمی

معاون اسناد سازمان اموال دولتی و ثبت اسناد ، با اشاره به کوتاه شدن زمان تهیه سند با حذف برگه گواهی تأیید انتقال به دفاتر اسناد رسمی ، گفت: این اتفاق می افتد.

به گزارش گیلونا ، به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک دولتی ، مهدی اقبال با اشاره به بخشنامه 22 سپتامبر معاونت امور اسناد سازمان ثبت ، مبنی بر عدم نیاز به گواهی تاییدیه انتقال خودروها ، بیان کرد: و رانندگی علاوه بر وظیفه قانونی افراد برای ایمنی و سلامت قانونی با تهیه سند در دفتر اسناد رسمی ، کار تهیه سند نهایی خودرو در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.
وی افزود: در این زمینه سازمان ثبت احکام اقدامات خوبی را در نظر گرفته است ، در مرحله اول کلیه عملیات مربوط به اسناد انتقال خودرو به صورت الکترونیکی انجام می شود و کلیه اسناد نظارتی افراد در سامانه ثبت ثبت می شود. تصویر فوری و پایگاه های اطلاعاتی کامل هنگامی که استعلام سند اصلی انجام شد ، می توانید به وکالتنامه یا انتقال قطعی آن سند نیز پاسخ دهید.

اخذ شده اطلاعات اصالت سند ماشین روی محل سازمان دیسک و سیستم “دیسک من”
قائم مقام سازمان ثبت اسناد کشور افزود: علاوه بر این ، در سیستم احراز هویت اسناد (هم در وب سایت سازمان ثبت اسناد و هم در سیستم “ثبت نام من” در تلفن های همراه) ، مردم می توانند اطلاعات سند خود و سند وکالت آنها. “
اقبال با بیان اینکه 8400 دفتر اسناد رسمی در تمام نقاط کشور و همچنین مناطق محروم وجود دارد ، تاکید کرد: دفاتر اسناد رسمی آماده خدمت رسانی به مردم هستند تا افرادی که از آرامش ، ایمنی و سلامت قانونی لازم برخوردارند در کمتر از 15 دقیقه ، سند انتقال نهایی خودروی خود را بردارید و در هر مرحله از اصالت آن مطمئن شوید.

اخذ شده صدور گواهینامه تائیدیه نقل قول شد و انتقال ماشین از جانب نیروی انتظامی زمان می برد بود
وی افزود: در واقع ، به دلیل اینکه زمان و زمان زیادی طول کشید تا گواهی تأیید انتقال خودرو از پلیس دریافت شود ، با حذف آن ، سند انتقال نهایی در کوتاه ترین زمان ممکن کوتاه شد.

این مقام مسئول ادامه داد: اگرچه دریافت گواهی تأییدیه از سوی ناجا مدتی طول می کشد ، اما دفاتر اسناد رسمی مأموریت یافتند که صحت این گواهی را که زمان بر بوده و نیاز به سفرهای زیادی دارد ، بررسی کنند ، بنابراین بخشنامه جدیدی به گواهی شده توسط معاون امور مستند سازمان به منظور تسهیل و تسهیل روند تهیه سند رسمی خودرو صادر شده است.

به گفته اقبال ، سازمان ثبت اسناد و املاک دولتی اقدامات دیگری را برای تسهیل و تسریع در تهیه سند رسمی خودرو انجام داده است ، از جمله در زمینه هزینه ها و ریال که به زودی اعلام می شود.

معاون اسناد ثبت احوال کشور درباره مزایای تنظیم سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی گفت: ایمنی و سلامت قانونی و جلوگیری از خسارات موجود ناشی از عدم تهیه سند رسمی خودرو و همچنین کاهش بخشی از دادگاه موارد مهمترین ویژگی این کار هستند. “

به گزارش گیلونا ، این در حالی است که دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: گرین کارت خودرو “سند مالکیت” است و افراد نیازی به مراجعه به دفتر اسناد رسمی برای دریافت سند دیگر ندارند.

انتهای پیام