حوادث

جزئیات بیشتر پرونده از آزار و اذیت فرد مبتلا به اتیسم/ رد موضوع تجاوز از سوی پلیس

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با بیان جزئیات بیشتر پرونده آزار و اذیت یک فرد مبتلا به اوتیسم گفت: در تحقیقات انجام شده مشخص شد در این پرونده تجاوز به عنف صورت نگرفته است.

به گزارش گیلونا، سعیده صالح غفاری، مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران روز یکشنبه 30 شهریور از ربوده شدن و آزار و اذیت یک بیمار مبتلا به اوتیسم خبر داد و مدعی شد که یک جوان 21 ساله در 12 شهریور ربوده شده و روز بعد در بیمارستان پیدا شده است. با نشانه هایی از ضرب و شتم

در ادامه سردار حسین رحیمی رئیس پلیس راهور تهران نیز به این موضوع واکنش نشان داد و با اشاره به پیگیری های پلیس در این خصوص گفت: پلیس قطعا با متخلفان پرونده فرد مبتلا به اوتیسم برخورد خواهد کرد. . رحیمی با اعلام تحقیقات پلیسی در خصوص پرونده این فرد اوتیستیک گفت: رسیدگی به پرونده این فرد مبتلا به اوتیسم و ​​آزار و اذیت به زودی پس از شکایت در دستور کار پلیس قرار گرفت و پلیس فتا و پلیس آگاهی مخصوصا پلیس آگاهی کار خود را برای رسیدگی به این پرونده به صورت ویژه آغاز کردند.

موضوع تجاوز جنسی در مورد فرد مبتلا به اوتیسم را رد کنید

در آخرین پیگیری این پرونده؛ رئیس پلیس آگاهی پایتخت جزئیات بیشتری از این پرونده را اعلام کرده است. وی با اشاره به پیگیری های پلیس در خصوص پرونده آزار و اذیت فرد مبتلا به اوتیسم، تجاوز به این فرد را نیز تکذیب کرد. سرهنگ علی ولی پور گودرزی در گفت وگو با گیلونا، با اشاره به پرونده آزار و اذیت یک فرد مبتلا به اوتیسم که در روزهای اخیر صورت گرفت، اظهار کرد: از همان لحظه اول که این مشکل به پلیس گزارش شد، همکارانم در محل حاضر و شناسایی شدند. شخصی که موتور سیکلت را می رانند.» و رسیدگی به پرونده را آغاز کرد.

وی ادامه داد: در ادامه با مراجعه پلیس به بیمارستان و پیگیری موضوع و انجام تحقیقات مشخص شد که تجاوز به عنف مطرح نیست. همچنین با بررسی هایی که پلیس از پزشکی قانونی انجام داد مشخص شد که تجاوز به عنف صورت نگرفته است و اگر آثاری روی بدن وی وجود داشت به دلیل برخورد با تخت بوده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه گفت: پلیس آگاهی همچنان در تلاش است تا علت رها شدن این فرد و اینکه چه کسی این کار را انجام داده است. در خصوص صحت و سقم این پرونده هنوز سوالات زیادی وجود دارد اما با اطلاعات دریافتی از تعقیب کیفری مشخص می شود که تجاوز جنسی منتفی است. نماینده انجمن اوتیسم همچنین اعلام کرد در صورت انتشار اظهاراتش شکایت خواهد کرد.

انتهای پیام