حوادث

جزئیات فعالیت سامانه بارشی در خوزستان

آفتاب‌‌نیوز :

محمد سبزه‌زاری، اظهار کرد: بر اساس تصاویر رادار و ماهواره، امروز صبح (۳ فروردین‌ماه) سامانه بارشی از سمت جنوب و جنوب غرب وارد استان خوزستان شده است و بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی، این سامانه تا اوایل فردا در اغلب نقاط استان سبب بارش‌های پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد متوسط خواهد شد.

وی افزود: فردا جو استان خوزستان پایدار خواهد بود و پدیده غالب، مه یا مه رقیق صبحگاهی و شامگاهی در برخی نقاط استان به ویژه جاده‌های کوهستانی خواهد بود.

سبزه‌زاری گفت: در روز یکشنبه سامانه بارشی فعال و فراگیری از جنوب غرب و غرب وارد استان خوزستان خواهد شد و تا بعد از ظهر دوشنبه در کل استان موجب رگبار و رعد و برق، وزش باد متوسط تا شدید، احتمال ریزش تگرگ، بارش برف در ارتفاعات و مه گرفتگی بعد از بارندگی خواهد شد.

وی ادامه داد: بیشترین حجم و شدت بارش‌ها در مناطق مرکزی، بخش‌هایی از جنوب و مناطق مرتفع شمالی و شرقی خواهد بود. در بعد از ظهر یکشنبه به دلیل وزش بادهای شدید و تندبادهای لحظه‌ای در بخش‌های غرب و جنوب غرب و تا مرکز احتمال خیزش گرد و خاک‌های موقتی و محلی وجود دارد.

وی بیان کرد: روز سه‌شنبه احتمال بارش‌های پراکنده در شهرهای مرتفع شرقی و شمالی و ارتفاعات دور از انتظار نیست. روند دما فردا افزایشی خواهد بود و سپس با ورود سامانه بارشی دما کاهش خواهد یافت. شمال خلیج فارس نیز امروز و به ویژه روزهای یکشنبه و دوشنبه به شدت مواج و متلاطم و همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌روز گذشته اهواز با ۲۶.۱ و ایذه با ۵.۲ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط خوزستان گزارش شده‌اند. در این مدت تغییرات دمای اهواز بین ۲۶.۱ و ۱۳.۱ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است. 

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با علاقه زیاد به کشف تازه‌ها هستم. همیشه در جستجوی اخبار تازه، دیدنی و منحصر به فرد هستم تا خوانندگان را به جریان اتفاقات بکشانم.