حوادث

جنبش‌های دانشجویی بیدارکننده افکار و شکل‌دهنده گفتمان‌ها هستند

فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در پیامی به مناسبت روز دانشجو اعلام کرد: هر جامعه ای نیازمند نقد خردمندانه و منصفانه است و مجموعه دانشجویی می تواند در این زمینه اعلام موجودیت کرده و در رفع موانع و مشکلات جامعه نقش بسزایی داشته باشد. پیشرفت کشور و خرد، آگاهی و بصیرت جامعه را بازی کند.

به گزارش گیلونا، به نقل از سایت پلیس، فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در پیامی با تبریک روز دانشجو، یاد و خاطره شهدای این روز را در سال 1332 گرامی داشت.

متن پیام فرجا به مناسبت روز دانشجو به شرح زیر است:

25 آذر روز دانشجو یادآور حماسه سه شهید دانشجو به نام‌های «مصطفی بزرگ نیا»، «احمد قندچی» و «مهدی شریعت رضوی» است که در اعتراض به سفر معاون رئیس‌جمهور آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با انگلیس در روز دانشجو، اعتراض کردند. 25 آذر 92. دانشگاه تهران در خون خطا کرد و اساس استکبار ستیزی را بنا کرد.

این جنبش مبارزه با استبداد به رهبری آمریکا مدتی پس از کودتای 28 مرداد و فضای خفقان آور و سرکوب شدید آن زمان شکل گرفت و کینه حکومت طاغوت آشکار شد و هوشیاری و اطلاعات. و شجاعت این دانشجویان توطئه های نظام سلطه را آشکار کرد و از همان زمان فریاد آزادیخواهی و استبداد ستیزی در فضای دانشگاه ها طنین انداز شد.

جنبش دانشجویی علیه استکبار، علیه سلطه، علیه استبداد و خفقان به سوی عدالت خواهی حرکت کرده است تا به خون این شهدای جوان و پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل تمدن نوین اسلامی تبدیل شود.

جنبش های دانشجویی همواره بر اساس تفکر و تحلیل پدیده های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و… افکار را بیدار می کنند و گفتمان ها را شکل می دهند. مسائل پیرامون را روشن کند و دست ظلم را از بین ببرد. هر جامعه ای نیازمند نقد خردمندانه و منصفانه است و قشر دانشجو می توانند در این زمینه اعلام موجودیت کنند و در رفع موانع و مشکلات پیشرفت و خرد، آگاهی و بصیرت جامعه کشور نقش بسزایی داشته باشند.

فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز در راه مبارزه با استعمار و استبداد، روز دانش آموز را به تمامی دانش آموزانی که در راه دانش و اعتلای سرزمین مادری ما تلاش کردند و جان خود را در راه حفظ میهن فدا کردند، تقدیم می کند. ارزش های انقلاب اسلامی را تبریک و تهنیت عرض نموده و برای ایشان آرزوی سربلندی، سربلندی و موفقیت در تمامی عرصه های علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به امامت حضرت امام خامنه ای عزیز مدظله العالی نمود و از خداوند منان خواستار است. دوشادوش صاحبان اندیشه های نو و سازنده باشیم، مرز و بوم باید در راه اعتلای ایران اسلامی گام بردارد.

انتهای پیام