حوادث

جنگل‌سوزی‌ها در آتن و آنتالیا ادامه دارد/ خشکسالی شدید و جیره‌بندی آب در کالیفرنیا

آتش سوزی در جنوب اروپا پایان ندارد و آتش سوزی جنگل ها در حومه شمالی آتن از کنترل خارج شده و ساکنان را مجبور به نقل مکان کرده است.

به گزارش گیلونا ، در آتن ، پایتخت یونان ، اقدامات امنیتی برای قطع برق ، بستن جاده ها و تخلیه مردم در برخی مناطق انجام شده است.

در ترکیه ، کنترل آتش در 12 مورد از 180 نقطه ای که دیروز (پنجشنبه) دچار آتش سوزی شد ، امکان پذیر نبود.

در شمال آتن ، آتش نشانان در حال مبارزه با آتش گسترده ای هستند که از کنترل خارج می شود و نیروگاه به دلایل ایمنی و ناگزیر شبکه توزیع منطقه وسیعی را قطع کرده است.

دفتر برق منطقه اعلام کرد که پایتخت یونان با قطع برق کوتاه مدت مواجه خواهد شد تا منبع برق در همه مناطق پایدار بماند. ساکنان آتن عصر پنجشنبه مطلع خواهند شد که چه زمانی و در کدام منطقه پایتخت برق قطع می شود.

ساکنان منطقه کریونری ، در شمال پایتخت ، در 25 کیلومتری مرکز آتن نیز به عنوان احتیاط به مناطق امن نقل مکان کرده اند.

در مجموع ، در سه روز اول این هفته ، بیش از 50 درصد از کل خسارات ناشی از آتش سوزی در سال گذشته طعمه حریق و تخریب شده است. کمک های خارجی نیز از جمله از قبرس و فرانسه ارائه شده است و سوئد خود را برای اعزام هواپیماهای آتش نشان آماده می کند.

در قسمت غربی کشور همسایه یونان ، ترکیه ، وضعیت آنتالیا هنوز بحرانی است و آتش سوزی جنگل ها تاکنون هشت کشته برجای گذاشته است. هزاران گردشگر محلی و خارجی از منطقه بدروم ، بیشتر از طریق دریا نقل مکان کرده اند.

رئیس جمهور ترکیه این آتش سوزی ها را بدترین آتش سوزی در تاریخ ترکیه توصیف کرد.

خشکسالی شدید و جیره بندی آب در کالیفرنیا

جنین جونز از اداره آب کالیفرنیا ، منطقه ای که اخیراً آتش سوزی گسترده ای را تجربه کرده است ، می گوید: “در برخی از مناطق ایالت ، این دومین خشکسالی در تاریخ است.”

این اداره به عنوان بخش آب مصرف کننده کالیفرنیا عمل می کند و اکنون با استفاده از ترمزهای اضطراری ، استفاده از آب های سطحی را برای هزاران کشاورز ممنوع کرده است. آبهای دریاچه ها ، رودخانه ها و کانالهای دلتای ساکرامنتو-سن-خوآکین. این ممنوعیت شامل 5700 مصرف کننده مجاز می شود که همگی در شمال کالیفرنیا و مرکز دره مستقر هستند.

به گزارش دویچه وله ، استفاده از آب فقط برای نیازهای روزانه خانه ها ، آب آشامیدنی و شستشو و دوش مجاز است. این دستورالعمل طی دو هفته اجرا می شود.

انتهای پیام