حوادث

دو کشته و مصدوم در پی برق‌گرفتگی در بزرگراه آزادگان

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: بر اثر برخورد جرثقیل با سیم برق یک نفر کشته و یک نفر دیگر مجروح شد.

سیدجلال ملکی در گفت وگو با خبرنگار گیلونا، اظهار کرد: ساعت 1:41 بامداد امروز یک مورد برق گرفتگی در بزرگراه آزادگان، جاده غرب به شرق، بعد از جاده فیروزآباد، ایستگاه شماره 2 در محل اعزام شد.

وی گفت: آتش نشانان ظرف سه دقیقه به محل رسیدند. در جریان این حادثه، جرثقیل رو به شرق قصد حرکت یک دستگاه سایبان را داشت که بازوی جرثقیل با کابل برق بالای آن برخورد کرد.

ملکی ادامه داد: بارندگی دایره برق گرفتگی را گسترده کرد و دو مرد 4 تا 40 ساله که در محل کار حضور داشتند دچار برق گرفتگی شدند.

وی ادامه داد: آتش نشانان به سرعت اقدامات اولیه خود را انجام دادند و با حضور نیروهای اورژانس در محل مشخص شد متاسفانه یکی از این دو مرد جان خود را از دست داده و فرد دیگر به شدت مجروح شده است. مصدوم در شرایط وخیم به مرکز درمانی منتقل شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: نیروها در حال ایمن سازی منطقه هستند.

وی در نهایت گفت: در گذشته شاهد چنین حوادثی بوده ایم که اجسام مختلف با سیم های برق برخورد کرده و باعث برق گرفتگی مردم شده است. ما از شهروندان می خواهیم که کنترل کامل قلمرو را در دست داشته باشند. علاوه بر این، کابل ها در شب به وضوح قابل مشاهده نیستند و میزان شوک الکتریکی در طول فصل بارانی افزایش می یابد. بنابراین احتیاط در این موارد اهمیت بیشتری دارد.

انتهای پیام