حوادث

رکورد بالای مرگ و میر مهاجران در مرز آمریکا

گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP) اعلام کرد که در سال جاری نزدیک به 800 مهاجر در مرزهای این کشور جان خود را از دست داده اند.

به گزارش گیلونا، مقامات گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده گفتند که 782 مهاجری که قصد ورود به کشور را داشتند در سال جاری در مرز جان باختند.

این آمار جدید وضعیت خطرناکی را نشان می دهد که بسیاری از مهاجران در تلاش برای عبور از مرز با آن مواجه هستند. علاوه بر این، در نتیجه تصادفات و خطرات ناشی از قاچاق انسان، میزان مرگ و میر مهاجران افزایش یافته است.

در ماه ژوئن، جسد 53 مهاجر در یک تریلر در سن آنتونیو، تگزاس پیدا شد. در اوایل ماه جاری، 13 مهاجر هنگام تلاش برای عبور از رودخانه ریو گراند در تگزاس جان خود را از دست دادند.

سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد: امسال مرز آمریکا و مکزیک یکی از مرگبارترین مسیرهای زمینی برای مهاجران در جهان بود.

علاوه بر این، آمار نشان می دهد که در سال جاری بیش از دو میلیون برخورد با مهاجران صورت گرفته است که 208000 مورد در ماه گذشته بوده است. این آمار نسبت به آگوست 2020 317 درصد افزایش داشته است.

به گزارش فاکس نیوز، با وجود تلفات بالای مهاجران در مرزهای آمریکا، کامالا هریس، معاون جو بایدن هفته گذشته گفت که مرزهای این کشور امن است. این ادعا با انتقاد شدید مردمی همراه بود که معتقدند اوضاع در مناطق مرزی از کنترل خارج شده است.

انتهای پیام