حوادث

ساماندهی موتورسیکلت سواران در سراسر کشور اجرایی می‌شود

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان اعلام کرد: طرح ساماندهی و انضباطی موتورسواران که از 30 بهمن در تهران اجرا می شود، به زودی در سراسر کشور اجرایی می شود.

سرهنگ محمدباقر سلیمی در گفت وگو با گیلونا، وی در خصوص اجرای طرح ساماندهی و انضباط موتورسواران در سایر شهرهای کشور نیز گفت: از 30 بهمن ماه با تدوین دستورالعمل ویژه، طرح ساماندهی و انضباط موتورسواران در کلانشهرها اجرا شد.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح علاوه بر پلیس راهنمایی و رانندگی، شهرداری و پلیس آگاهی، یگان های ایمنی، پیشگیری و امداد و نجات نیز مشارکت دارند، گفت: در اجرای این طرح پارکینگ های موتورسیکلت های متخلف در نظر گرفته شده و موتورسیکلت های متخلف از ساعت یک تا 12 در همان مکان نگهداری می شوند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پلیس راه با بیان اینکه پلیس در اجرای این طرح با 10 تخلف موتورسواران برخورد می کند، گفت: تخلفاتی مانند عبور از خطوط ویژه، حمل کالاهای نامتعارف، پلاک های مخدوش، نداشتن مدرک، عبور عابر پیاده. حرکات نمایشی و غیره از جمله این موارد هستند.

به گفته سلیمی، در همان محل توقیف موتورسیکلت ها، محل هایی برای آموزش راننده در محل وجود داشت، موتورسیکلت بین یک تا 12 ساعت در همان محل نگهداری می شد و فرد باید مدارک خود را به ماموران ارائه می کرد. و تعهد بدهید به قوانین و مقررات احترام بگذارید.

وی با بیان اینکه رویکرد در اجرای این طرح عدم انتقال موتورسیکلت ها به پارکینگ است، گفت: آمارهای چند روز گذشته نشان می دهد از مجموع 5200 موتورسیکلت توقیف موقت کمتر از یک درصد آنها به پارکینگ منتقل شده اند. موتورها عموماً دارای ضمانت نامه یا دعوی قضایی بودند یا فاقد پلاک، اوراق و اصالت بودند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهری پلیس راه در خصوص اجرای این طرح در سراسر کشور نیز گفت: دستورالعمل اجرای این طرح مکتوب و به فرمانده کل کشور ارسال شد. در روزهای آینده و به احتمال زیاد از ابتدای سال 1401 این طرح با دستور فرمانده کل کشور در سراسر کشور به ویژه کلانشهرها اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/