حوادث

علت افزایش جمعیت معتادان متجاهر در تهران/ رهاشدگی ۹۰۰۰ نفر

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از افزایش هزار نفری معتادان متجاهر در تهران، وجود DIC و خدمات پزشکی رایگان، MMT یا سرپناه و سرپناه و توزیع رایگان غذا در بین معتادان متجاهر خبر داد. .

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند در گفت وگو با گیلونا، وی در خصوص نقش پلیس در اردوی جهادی مبارزه با آسیب های اجتماعی و اعتیاد گفت: اعضا از جمله نیروی انتظامی. شهرداری نیز متناسب با وظایف و اقدامات خود وارد این حوزه شد و پلیس نیز در این زمینه کارگروه هایی دارد.

وی گفت: در حوزه مبارزه با مواد مخدر جمع آوری، ساماندهی و تحویل معتادان متجاهر به مراکز کنترل از جمله اقدامات پلیس و همچنین افزایش ظرفیت است که به زودی اعلام خواهیم کرد.

حسنوند همچنین بر نقش مسائل آموزشی و پیشگیرانه تاکید کرد و گفت: در این راستا پلیس جلسات و کارگروه هایی را در آموزش و پرورش و دانشگاه ها تشکیل می دهد و در حال انجام مجموعه ای از اقدامات در زمینه نحوه آموزش و اطلاع رسانی به افراد، خانواده ها، مدارس و دانشگاه ها هستیم. جامعه. ” .

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ درباره ساماندهی معتادان متجاهر تهران به ویژه در منطقه هرندی نیز گفت: 1100 روز است که پلیس برای ساماندهی و برخورد با قاچاقچیان و سوداگران این حوزه اقداماتی را انجام داده است.

افزایش 1000 نفری جمعیت معتادان در پایتخت

وی همچنین درباره توانمندی نگهداری از معتادان اظهار داشت: در این راستا 12 هزار نفر ظرفیت داشتیم که تقریباً مشابه سال گذشته 12 هزار نفر است. اما پیش بینی ما بالای 20000 نفر است. در واقع 8000 نفر نسبت به سال گذشته آزاد شدند. البته برآورد ما این است که در این مدت حدود 1000 نفر به جمعیت این افراد اضافه شده و در حال حاضر حدود 9000 معتاد متجاهر آزاد می شوند.

عوامل افزایش تعداد معتادان متجاهر در تهران

حسنوند درباره عامل افزایش هزار نفری معتادان متجاهر در تهران گفت: وجود معتادان از شهرها و مناطق و عامل دیگر نیز بود. وجود DIC و خدمات پزشکی رایگان، MMT یا متادون درمانی، سرپناه و تخت در محله های شوش و هرندی و در بخشی دیگر توزیع رایگان غذا در بین معتادان متجاهر که توسط افراد خیر انجام می شود. ما معتقدیم این موارد منجر به مهاجرت معتادان متجاهر از استان های دیگر به تهران شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با بیان اینکه در حال حاضر حدود 9 هزار معتاد آزاد شده در تهران داریم، درباره اینکه چه تعداد از این افراد جزو معتادان ممنوع الورود هستند، گفت: در خصوص ممنوعیت ورود حدود 4500 نفر نیاز دارند. ما برای 400 نفر فضا داریم و بقیه هنوز متروکه است. هر بار که آنها را جمع آوری می کنیم، بخشی در پروجکشن رها می شود و بخشی که شامل افراد بالای 65 سال و کمتر، زخم های باز و … می شود که باید در نظر گرفته شود.

وی درباره توان فعلی مراقبت از معتادان متجاهر و افراد دارای زخم باز و بیماری های عفونی اظهار داشت: 400 نفر ظرفیت زخم باز و معتادان عفونی و 400 نفر برای بانوان ایجاد شد که این تعداد کافی نیست.

انتهای پیام/