حوادث

موج گرما در آمریکا و هشدار از کار افتادن سیستم تولید برق در کالیفرنیا

کالیفرنیا و ایالت های همسایه با یک موج گرمای تاریخی دیگر روبرو هستند که می تواند سیستم های تولید و تأمین انرژی را در آستانه سقوط قرار دهد و در میان خشکسالی و افزایش آتش سوزی های جنگلی به یک مشکل مضاعف تبدیل شود.

به گزارش گیلونا ، طبق اعلام سازمان ملی هواشناسی آمریکا ، دمای هوا در برخی از مناطق این کشور به حدود 42 درجه سانتیگراد رسیده است و برای امروز (شنبه) دمای 44 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. هشدارهای شدید گرما و دما اکثر مناطق کالیفرنیا و نوادا ، اورگان ، آیداهو ، یوتا و آریزونا را پوشش می دهد.

الجزیره نوشت: اپراتور مستقل سیستم برق ایالتی کالیفرنیا ، با هشدار در مورد مشکل تأمین برق ، از مصرف کنندگان خواست که به طور داوطلبانه مصرف برق خود را از ساعت 4 عصر به 9 شب کاهش دهند. علاوه بر این ، بازگشایی دفاتر و سایر مراکز خدمات منجر به افزایش مصرف برق شده است.

بر اساس گزارش 24 ژوئن از اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده ، که آخرین آمار را منتشر کرد ، تولید برق در سراسر کشور در ماه آوریل 5.9 درصد نسبت به سال قبل که کشور به تقاضای طبیعی بازگشت ، افزایش یافت. برق پس از خاموشی مربوط به بیماری همه گیر.

به گفته گاردین ، ​​موج های شدید گرما ایالات متحده را در برگرفته و حداقل 200 نفر را در واشنگتن و اورگان کشته و سلامت کارگران مزرعه و کارگران انبار را به خطر انداخته است.

انتهای پیام