حوادث

هراز باز شد / چالوس و آزادراه تهران – شمال مسدود می‌شود

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا از بازگشایی محور هراز خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با گیلونا. وی در این خصوص گفت: عملیات عمرانی پیش بینی شده در جاده هراز از روز شنبه یکم مردادماه به طور کامل متوقف شده و این انسداد تا روز سه شنبه چهارم مردادماه سال جاری ادامه داشت.

وی علت انسداد محور هراز را عملیات عمرانی در محدوده کیلومتر 33 تا 35 اعلام کرد و اظهار داشت: در حال حاضر با پایان عملیات عمرانی، محور هراز بازگشایی شده و تردد در این محور در جریان است. .

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا همچنین از بسته شدن سه روزه جاده چالوس در هفته آینده خبر داد و گفت: هفته آینده جاده چالوس به دلیل ساخت و ساز در دستور کار 50 به مدت سه روز مسدود می شود. تا 64 کیلومتر در ساعت، از 7 تا 19 مسدود خواهد بود. این محدودیت از روز یکشنبه 9 مرداد آغاز شده و تا سه شنبه 11 مرداد ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در اجرای این محدوده محور تهران – شمال نیز مسدود می شود گفت: رانندگان و مسافران می توانند در زمان بسته شدن محور چالوس از جاده های هراز و فیروزکوه به عنوان مسیر جایگزین استفاده کنند.

شیرانی درباره وضعیت ترافیکی جاده های کشور نیز گفت: گزارش های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راه حاکی از آن است که در حال حاضر تردد در مسیر جنوب به شمال محور چالوس در محدوده شهرستانک، نساء، دیزین و سیاه بیشه. سنگین و در برخی قسمت ها نیمه سنگین است. در اتوبان قزوین – کرج نزدیک پل فردیس نیز وضعیت مشابهی وجود دارد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره محورهای مسدود شده نیز گفت: ریگان – ایرانشهر، زهکلوت – دلگان، دلگان – ایرانشهر و رودبار جنوبی – ایرانشهر چهار شریان مسدود هستند. همچنین محورهای فنوج – کتیج – رامشک، جلگاه – چاه اسحاق، زرآباد – چاهان، رودبار جنوبی – برجک، فاریاب – کهنوج، دلگان – هودیان، جلگاه – ایرانشهر، قالگنج – رامشک، رودبار – کهنوج، جاسک – بشاگرد و منوجان – هشتبندها نیز از جمله محورهای مسدود غیر شریانی هستند.

وی درباره وضعیت جوی جاده ها نیز اظهار کرد: هم اکنون در برخی مناطق استان های کرمان و هرمزگان بارش های پراکنده گزارش شده است. همچنین در برخی مناطق استان اصفهان شاهد وزش باد و گرد و خاک هستیم. در چنین شرایطی لازم است رانندگان در هنگام رانندگی با سرعت مطمئنه فاصله طولی مناسبی را با خودروی مقابل حفظ کرده و دقت و تمرکز خود را افزایش دهند.

شیرانی با اعلام شماره تلفن 120 از رانندگان و مسافران خواست برای اطلاع از وضعیت جوی و ترافیکی جاده ها با این شماره تماس بگیرند و مناسب ترین زمان و مسیر را برای سفر انتخاب کنند.

انتهای پیام