حوادث

هشدار پلیس نسبت به سرقت‌های زمستانی از باغ‌ویلاها

کمیسر فراجا نسبت به سرقت از باغ ویلاها هشدار داد و گفت: حدود 14 درصد از کل سرقت ها در کشور مربوط به سرقت از اماکن است.

به گزارش گیلونا، سردار فرامرز در خصوص سرقت اماکن گفت: بررسی کارشناسان پلیس آگاهی از سرقت منازل، باغات و مزارع حاکی از آن است که مالباختگان در حفظ و حراست از اموال خود سهل انگاری کرده و اخطارهای پلیس را جدی نگرفته اند. پلیس.

وی افزود: نتیجه تحقیقات کارآگاهان از آمار جرایم دی ماه که یکی از سردترین ماه های سال است، نشان داد که آمار سرقت در این فصل در حوزه سرقت از اماکن سرقت از باغات ویلاها در رتبه دوم قرار می گیرند. جرم بعد از سایر سرقت ها محسوب می شود به طوری که 14.6 درصد کل سرقت ها در این حوزه طبقه بندی می شود.

بهپس به تشریح عوامل دزدی از اماکن و همچنین توصیه های خود در زمینه امنیت پرداخت و گفت: در ساخت باغ ویلا به همان اندازه که به استحکام و امنیت مکان و سیستم های ایمنی و امنیتی اهمیت می دهید به زیبایی آن نیز اهمیت دهید. .

وی با بیان اینکه باید از قرار دادن وجه نقد و اسناد مالی و حتی اشیاء با ارزش در سوله باغ خودداری شود، تاکید کرد: برای اتاق هایی که اشیای قیمتی در آن قرار دارند از درب های ضد سرقت استفاده شود.

جانشین پلیس فراجا استخدام افراد معتمد برای نگهبانی از این اماکن را مورد تاکید قرار داد و گفت: زمانی که سرایداری استخدام می کنید حتما از آنها ضامن معتبر بخواهید.

وی با اشاره به اینکه سارقان پس از شناسایی اماکن فاقد تجهیزات امنیتی و نگهبانی 24 ساعته اقدام به سرقت می کنند، گفت: انجام اقداماتی از جمله استفاده از دوربین های مدار بسته و حفاظ قوی درب و همچنین چالش همیشگی، از سارقان محروم می شود. کش رفتن.

بر اساس اطلاعیه سایت پلیس، بهگز افزود: ویلا داران، مزارع و روستاییان در نگهداری تجهیزات مزرعه به ویژه موتور، پمپ آب و … دقت کافی داشته و نسبت به فنس کشی باغ و یا استفاده از سیستم های هشدار اقدام کنند. استفاده همچنین لازم است صاحبان این املاک در اجاره موقت خانه تمامی جوانب را رعایت کنند.

انتهای پیام