حوادث

پایان سرقت‌های خشن از زنان در غرب تهران

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری عامل سرقت شدید طلا و جواهرات از زنان در غرب تهران خبر داد.

به گزارش گیلونا ، سرهنگ جلیل مقفایی در حاشیه دستگیری این افراد گفت: بود اواخر شهریور امسال بود که زنی به کلانتری شهر زیبا مراجعه کرد و اعلام کرد که در حال رانندگی در خیابان است. وقتی ناگهان پژو 206 با دو سرنشین متوقف شد که با پیاده شدن از ماشین ، زن را تهدید به گاز اشک آور کردند و با دزدیدن دستبند وی فرار کردند.

وی گفت: چندین شکایت مشابه در پلیس در همان مناطق ثبت شده است: پژو 206 به سرقت رفت. بر اساس این اطلاعات و ثبت گزارش های مشابه ، گشت های هدفمند برای شناسایی و دستگیری سارقان در آن منطقه آغاز شد و در نهایت ماموران پلیس توانستند خودروی سارقان را شناسایی کنند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: با شناسایی خودروی سارقان ، طرح مهار اجرا شد و در حالی که راننده و سرنشین پژو توسط عوامل محاصره شده بودند ، بدون توجه به دستگیری پلیس در رانندگی سعی کردند فرار کنند. با سرعتی فوق العاده پاداش می دادند. در همین راستا عملیات تعقیب و گریز آغاز شد و پس از حدود 30 دقیقه تعقیب و گریز ماموران چندین تیراندازی کردند. در پی فرار جنایتکاران ، ماموران با رعایت قانون استفاده از سلاح به لاستیک خودرو شلیک کردند ، خودرو را متوقف کردند ، یکی از متهمان را دستگیر و به کلانتری منتقل کردند.

اوقاف تصریح کرد که دو سارق دیگر متواری شده اند و گفت: با انتقال متهم به کلانتری به جرم خود اعتراف کرد. تا کنون 11 زن مفقود شده به کلانتری مراجعه کرده و شکایات خود را علیه این افراد ثبت کرده اند.

به گفته وی ، تحقیقات برای دستگیری دو همدست دیگر سارق دستگیر شده و همچنین سارقان طلا و جواهرات مسروقه ادامه دارد و متهم دستگیر شده برای ادامه تحقیقات به دادسرا فرستاده شده است.

انتهای پیام