حوادث

پیش‌بینی ۵میلیون زائر اربعین /اصلاح نقاط حادثه‌خیز مرز خسروی /پارکینگ‌ها آماده است

رئیس پلیس راهور فرجا با اشاره به تمهیدات انجام شده برای سفر ایمن زائران اربعین گفت: شرایط در مرز خسروی مهیا است و تقریبا فردا اسکان کامل می شود.

به گزارش گیلونا، سردار سید کمال هادیان فر – رئیس پلیس راه ناجا در اولین نشست هم اندیشی کشوری حوزه مدیریت و کاهش قربانیان که صبح امروز در محل جمعیت هلال احمر برگزار شد، با بیان اینکه جمعیت هلال احمر به مردم در دوره های مختلف از جمله دوران دفاع مقدس. چه خوب است که برگزاری چنین جلساتی نیز بسیار ضروری است. با ارائه راهکارهای مناسب، تصادفات تا حد معقولی کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه امروز بیش از 38 میلیون وسیله نقلیه در 294 هزار کیلومتر از جاده های کشور تردد می کنند و از این 12 میلیون موتورسیکلت هستند، گفت: 50 میلیون نفر دارای گواهینامه رانندگی هستند.

رئیس پلیس راهور فرجا با اشاره به طرح 1818 گفت: 18 درصد جانباختگان این حادثه را نوجوانان زیر 18 سال تشکیل می دهند.

وی گفت: آموزش زودگذر است و فرهنگ سازی باید در ذهن مردم نهادینه شود. چرا در صدا و سیما در مورد کمربند صحبت نمی کنیم؟ آموزش فقط برگزاری سمپوزیوم نیست. اگر دنیا پیشرفت کرده، کار متمرکز و مستمری در رسانه ها بوده است. رادیو در این زمینه نقش جدی دارد. 5200 نقطه حادثه خیز داریم که از این تعداد 3200 نقطه در جاده های کشور است. چه زمانی باید اصلاح شوند؟ اینها نیاز به منابع دارند و با کلمات قابل حل نیستند. بحث خیلی جدی است.

هادیان فر ادامه داد: در حادثه شوشتر به کمربند شهری مثل شوشتر نگاه کنید. در این حادثه 16 نفر از جمله کودکان جان باختند. پس چه شد، موجی به راه می افتد که ما یک گروه ویژه ایجاد می کنیم و بررسی می کنیم. «راه» بحث بسیار جدی است. البته قبول دارد که در سال های اخیر کارهای خوبی در کشور انجام شده است اما همچنان در خیابان های کشور مشکل داریم.

وی ادامه داد: عامل بعدی خودرو است، آرزوی من همیشه این است که یک خودروی ملی به معنای واقعی داشته باشم که مونتاژ نشده باشد.

وی با بیان اینکه بهترین خودروسازان دنیا در موارد مختلف به رقابت می پردازند، گفت: آنها برای زیبایی خودرو، کیفیت و آپشن هایشان، ایمنی و مقرون به صرفه بودن با هم رقابت می کنند، بنابراین اکنون می بینید که در این بین کجا هستیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور فرجا با بیان اینکه برخی از قوانین کشور ما بازدارنده نیست، اما برخی تخلفاتی که موجب تصادف می شود، امری جدی است، گفت: برای برخی از تصادفات باید مجازات جایگزین در نظر گرفته شود. مشروط بر اینکه راننده شش دانگ پشت فرمان باشد. در برخی بخش ها باید قانون تغییر کند.

وی با اشاره به سفرهای اربعین گفت: خوشبختانه در عراق آرامش برقرار شده و مرزها نیز باز شده است. وضعیت ما خوب است و شرایط ما در مرز خسروی آماده است. نصب تقریباً فردا تکمیل می شود. پیش بینی می شود نزدیک به پنج میلیون زائر داشته باشیم و باید مقدمات جدی را پیش بینی کنیم. در مرز خسروی نقاط حادثه خیز ترمیم شده و پارکینگ ها آماده است.

انتهای پیام