حوادث

کولاک برف مهمان آخر هفته گلستانی ها/ اختلال احتمالی در تردد جاده های کوهستانی

گیلونا/ گلستان مدیرکل هواشناسی استان گلستان از کاهش دما در آخر هفته و بارش باران و برف و وقوع کولاک در ارتفاعات این استان خبر داد.

نوربخش داداشی در گفت وگو با گیلونا، با اشاره به تشکیل جلسه کمیته پیشگیری و بحران هواشناسی در مرکز پایش و پایش اداره کل هواشناسی استان گلستان، اظهار کرد: و پنجشنبه شب آغاز می شود.

وی با بیان اینکه اثرات این سامانه در استان گلستان به صورت باران و برف خواهد بود، افزود: در ارتفاعات اثرات این سامانه همراه با کولاک، تگرگ، مه غلیظ، افت محسوس دما و وزش باد شدید است.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان از وزش باد شدید با سرعت 70 کیلومتر بر ساعت در این مدت خبر داد و خاطرنشان کرد: این وزش بادها تا پایان جمعه شب ادامه خواهد داشت.

داداشی خاطرنشان کرد: اثرات این مخاطره جوی به صورت آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و وقوع روان آب و به دنبال آن مقاومت کم است.

وی تصریح کرد: پس از بحث و بررسی کارشناسان مقرر شد با صدور هشدار نارنجی 17-1400/10/28 به مدیریت بحران و سایر دستگاه های خدمات رسان، صدا و سیما و عموم مردم اطلاع رسانی شود. مداخلات بازگشایی مسیل ها در ساعات هشدار، عدم اسکان و دوری از رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در تردد جاده ای، پرهیز از صعود به ارتفاعات و انجام سایر اقدامات پیشگیرانه.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان با اشاره به اینکه با توجه به یخبندان شبانه پس از عبور از این سامانه، آمادگی لازم برای اطلاع رسانی به مراجع ذیربط در تمامی نقاط و شهرستان ها ضروری است، تصریح کرد: امیدواریم مردم و مسئولان با برنامه ریزی مطلوبی اقدام کنند. این دوران را به سلامت می گذرانم.

انتهای پیام/