حوادث

گردباد در بنگلادش قربانی گرفت

به گفته مقامات بنگلادش، طوفان امروز (سه شنبه) سواحل این کشور را درنوردید و باعث کشته شدن دست کم 9 نفر، تخریب خانه ها، سقوط درختان و قطعی برق شد.

به گزارش گیلونا، پیش از وقوع این گردباد موسوم به “سیترنگ”، مقامات محلی تخلیه ساکنان خانه ها را آغاز کردند که به کاهش تلفات ناشی از این حادثه کمک کرد، اما تاکنون گزارش کاملی از این حادثه ارائه نشده است. میزان خسارات و تلفات این گردباد. علاوه بر این، گردبادها و طوفان ها باعث جاری شدن سیل در مناطق کم ارتفاع ساحلی شده اند.

مقامات گفتند که خطوط برق و تلفن تا حد زیادی قطع شده و مناطق ساحلی در تاریکی فرو رفته است. بیشتر قربانیان این حادثه نیز بر اثر سقوط درختان جان خود را از دست دادند.

گزارش ها حاکی از آن است که بارش شدید باران در خیابان های «داکا» پایتخت این کشور باعث جاری شدن سیل و اختلال در تردد خودروها شده است. این طوفان همچنین ایالت بنگال غربی در شرق هند را درنوردید.

جنوب آسیا در سال های اخیر شاهد افزایش شرایط نامساعد جوی بوده که خسارات زیادی را به بار آورده است. در همین حال، کارشناسان محیط زیست هشدار می دهند که تغییرات آب و هوایی می تواند منجر به فجایع بیشتر، به ویژه در مناطق پرجمعیت مانند بنگلادش شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک مقام بنگلادشی گفت: در سال جاری (2022) شرایط اضطراری اقلیمی مانند سیل و خشکسالی در مقیاسی رخ داده است که قبلاً سابقه نداشته است.

انتهای پیام