حوادث

۲ پیشنهاد شهرداری تهران درباره طرح ترافیک/ممنوعیت تردد شبانه در تهران اثر چندانی نداشته است

معاون حمل و نقل و ترافیک می پرسد آیا شهرداری تهران می خواهد ممنوعیت تردد شبانه در تهران را لغو کند؟ وی گفت: ما معاونت فکر می کنیم ممنوعیت شبانه تاثیر چندانی نداشته است اما باید در این زمینه بحث شود.

مجتبی شفیعی در گفت وگو با گیلونا، وی گفت: از زمان شیوع کرونا این اولین بار است که ترافیک به این شکل افزایش یافته است. و فعال شدن کاربری های خاص یکی از دلایل افزایش ترافیک است.

وی با بیان اینکه در اجرای محدودیت طرح ترافیک، محدودیت از ساعت 8:30 تا 16 تاثیری در پیک ترافیکی ندارد، افزود: به دلیل اینکه اوج بار در صبح از ساعت 6:30 تا 8:30 و در بعد از ظهر بعد از ساعت 16:30 و شب محدودیت تردد در طول روز منتقل شده و باعث این شرایط شده است.

شفیعی با اشاره به جلسه امشب شورای ترافیک در خصوص پیشنهادات، افزود: سناریوهای مختلفی وجود دارد، یک پیشنهاد بازگشت شرایط ترافیکی به حالت قبل و پیشنهاد دیگر بازگشت تدریجی به شرایط قبلی است که باید در مورد آن تصمیم گیری شود.

وی ادامه داد: توجه داشته باشید زمانی که محدودیت ایجاد می کنیم بخشی از سفر می تواند به وسایل نقلیه عمومی برود و نظر مسئولان بهداشتی شیوع بیماری است و نظر دیگری دارند.

شفیعی همچنین درباره ممنوعیت رانندگی در شب به گیلونا گفت: مهار شبانه عمدتاً نظر مسئولان بهداشتی بود و آنها معتقد بودند که شبانه روزی به دلیل شب نشینی خانواده و … است، اما اخیراً دیدیم که دکتر زالی مصاحبه کرده و اعلام کرده است. که این ممنوعیت هیچ تاثیری نداشت و باید در مقر تاج لغو شود.

انتهای پیام