علمی و پزشکی

افتتاح پروژه‌های حوزه سلامت با حضور وزیر بهداشت

به گزارش شفاف، وزیر بهداشت گفت: در شهرستان هندودر کار بسیار جالبی انجام شده، مرکز جامع سلامت بسیار مجهز با کمک خیرین راه اندازی شده و تجهیزات آن توسط وزارت بهداشت تامین شده است. بهداشت و درمان در حال حاضر مرکزی در شازند وجود دارد که حدود 70 درصد آن در 2000 متر مربع تکمیل شده و از نظر خدمات بهداشتی و درمانی مجهز است.

عین اللهی ادامه داد: با توجه به اینکه طرح پزشک عمومی و تمدید این طرح جزء طرح وزارت بهداشت است، در مراکزی که امروز افتتاح شده اند، GP سطح 1 به صورت فایل الکترونیکی و به طور کامل در این مراکز انجام می شود. .

وی افزود: مرکز شازند یکی از مراکزی خواهد بود که در اسفندماه سال جاری افتتاح می شود و یک مرکز شبانه روزی و دارای خدمات جامع سلامت خواهد بود.

عین اللهی گفت: بعد از شازند عازم اراک می شویم و از بیمارستان ولیعصر (عج) یکی از بزرگترین بیمارستان های اراک که 400 تخت خواهد داشت و در سفر استانی ریاست جمهوری به استان مرکزی 400 میلیارد تومان اختصاص یافته است، بازدید خواهیم کرد. امیدواریم این مرکز بتواند یکی از پیشرفته ترین مراکز کشور باشد.

وزیر بهداشت گفت: از ابتدای دولت تا امروز 850 پروژه بزرگ بهداشتی افتتاح کرده ایم و تا پایان امسال تعداد پروژه ها به 2 هزار پروژه خواهد رسید و این در تاریخ کشورمان بی سابقه است. 79 مرکز درمانی را با 10800 تخت راه اندازی کرده ایم و تا پایان امسال 7700 تخت بیمارستانی دیگر اضافه خواهیم کرد.

وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم خدمات بهتری به مردم کشورمان ارائه کنیم.

افتتاح دو پروژه بهداشتی در شهرستان توره شازند

پایگاه اورژانس 115 شهر توره خیرساز به نمایندگی از مرحوم مشهدی احمدی بقش و خانم زنگنه در مدت نیم سال ساخته شد.

مساحت این پایگاه 1.25 متر مربع و زیربنای آن 137 متر مربع می باشد و همچنین پارکینگ اتوبوس آمبولانس نیز در کنار این پایگاه به مساحت 340 متر مربع در حال ساخت است.

همچنین در مدت 3 ماه و در زمینی به مساحت 2150 متر مربع سکوی هوایی اضطراری شهر توره ساخته شد و برای آن که یکی از 12 سکوی هوایی استان مرکزی است حدود 200 میلیون تومان هزینه کردند. خرج شده اند.

وزیر بهداشت همچنین از مرکز جامع بهداشت شهری و روستایی توره بازدید کرد.

وی در حاشیه افتتاح این مرکز اورژانس گفت: شهرستان توره با توجه به موقعیت جغرافیایی و تردد بالای خود نیازمند احداث این مرکز بود که توسط خیرین سلامت ساخته شده بود که از خیرین عزیز تشکر می کنیم. این پایگاه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان