علمی و پزشکی

تاکید وزیر بهداشت بر ایمن‌سازی مراکز درمانی در برابر حوادث

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه بین المللی مدیریت بحران ایران قوی، بر ضرورت ایمن‌سازی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در برابر حوادث تاکید کرد.

به گزارش گیلونا، دکتر عین اللهی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه با اشاره به حادثه خیز بودن ایران از نظر حوادث طبیعی گفت: ایمن سازی بیمارستان ها و مراکز درمانی در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله، ضروری است.

وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص شیوع بیماری های واگیر تنفسی در ترکیه گفت: این کشور به دلیل حجم بالای گردشگر دچار این مشکل شده. خوشبختانه در ایران کرونا مهار شده و اغلب مواردی هم که از بیماری های تنفسی گزارش می‌شود، آنفلوآنزاست.

عین اللهی با اشاره به کاهش قابل توجه مرگ و میر کرونا در کشور طی ماه‌های اخیر از سالمندان و افراد در معرض خطر همچون بیماران خاص خواست سالانه یک بار واکسن کرونا بزنند و برای مصون ماندن از آنفلوآنزای فصلی نیز خود را در برابر این ویروس واکسینه کنند.

انتهای پیام

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.