علمی و پزشکی

میوه‌ها و سبزیجات مفید برای قلب در فصل پاییز

هیچ زمانی بهتر از پاییز برای خرید غذاهای رنگارنگ و سالم وجود ندارد.

به گزارش گیلونا، گیاهان نه تنها سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی هستند، بلکه حاوی مواد مغذی مانند فیتوکمیکال هایی هستند که خاصیت ضدالتهابی و کاهش دهنده کلسترول دارند.

در این مقاله به نقل از «دویچه وله» از سایت «Everyday Health» به فواید مصرف میوه و سبزیجات برای بهبود سلامت قلب در فصل پاییز پرداخته شده است:

کلم بروکسل

کلم بروکسل یک سبزی چلیپایی غنی از آنتی اکسیدان ها از جمله گلوکوزینولات است که بدن در طی هضم آن را به ایزوتیوسیانات (ترکیبات مفید برای قلب) تبدیل می کند. آنتی اکسیدان ها می توانند به کاهش التهاب در بدن کمک کنند. به عنوان مثال، بر اساس مطالعه ای که در می 2022 در Food Chemistry منتشر شد، مصرف سبزیجات چلیپایی غنی از ایزوتیوسیانات، مانند کلم بروکسل، با 10 درصد کاهش خطر مرگ و میر ناشی از همه علل مرتبط بود. کلم بروکسل منبع خوبی از فیبر است. طبق گفته کلینیک مایو، غذاهای پر فیبر می توانند به کنترل قند خون و وزن کمک کنند، که هر دوی آنها خطر بیماری قلبی را کاهش می دهند.

اسکواش

آنتی اکسیدان هایی به نام کاروتنوئیدها به کدو تنبل رنگ قرمز، نارنجی و زرد می دهند. بتاکاروتن، آلفاکاروتن، لوتئین و زآگزانتین همه در این گروه از ترکیبات هستند. یک متاآنالیز که در آوریل 2022 در مجله Frontiers in Nutrition منتشر شد، نشان داد که این ترکیبات می‌توانند به مبارزه با استرس اکسیداتیو که با التهاب و چندین بیماری مزمن از جمله بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت نوع 2، بیماری‌های عصبی و برخی سرطان‌ها مرتبط است، کمک کنند. کمک. نصف فنجان کدو تنبل 220 درصد از نیاز روزانه به ویتامین A را تامین می کند. ویتامین A دارای خواص آنتی اکسیدانی است که از بیماری های قلبی محافظت می کند.

سیب زمینی شیرین

مانند کدو حلوایی، سیب زمینی شیرین سرشار از بتاکاروتن برای سلامت قلب است. طبق مطالعه ای که در آگوست 2022 در مجله Antioxidants منتشر شد، سیب زمینی شیرین حاوی اسپورامین ها، آنتی اکسیدان های منحصر به فرد قدرتمندی است که به دلیل اثرات مثبت آنها بر سرطان روده بزرگ مورد مطالعه قرار گرفته است. این سیب زمینی همچنین فیبر بالایی دارد. حتی اگر دیابت نوع 2 دارید، می توانید سیب زمینی شیرین بخورید زیرا شاخص گلیسمی پایینی دارد، به این معنی که حتی در افراد دیابتی قند خون را افزایش نمی دهد.

چغندر

چغندر به عنوان منبع طبیعی نیترات شناخته شده است که بدن شما آن را به نیتریت تبدیل می کند تا شریان های شما را سالم نگه دارد. آب چغندر می تواند به کنترل فشار خون بالا کمک کند. با این حال، اگر بعد از خوردن چغندر ادرارتان صورتی شد یا مدفوعتان قرمز شد، نگران نباشید.

انار

اسید الاژیک موجود در این میوه می تواند به جلوگیری از تجمع کلسترول در رگ ها کمک کند. انار منبع خوبی از پتاسیم است و برای کنترل فشار خون بالا مفید است. سعی کنید از دانه های انار در بلغور جو دوسر، ماست، غلات و سالاد استفاده کنید.

لوبیا سبز

لوبیا و حبوبات یکی از اصلی ترین غذاهایی هستند که برای سلامت قلب توصیه می شود. آنها سرشار از فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی بدون چربی اشباع هستند. لوبیا سبز همچنین منبع خوبی از فیبر و ویتامین B6 است که به بهبود سلامت قلب کمک می کند.

انتهای پیام