عمومی

ایران تسلیم زیاده‌خواهی غرب نخواهد شد/ غرب رویه خود را اصلاح کند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز اظهار کرد: بازگشت سوریه به اتحادیه عرب آنلاین تائیدی بر پیروزی محور مقاومت در مقابله با یکی از پیچیده‌ترین توطئه‌های مشترک آمریکا و شرکای منطقه‌ای این کشور در طول یک دهه این کشور بوده است.

وی با بیان اینکه پیروزی محور مقاومت به رهبری ایران به نمایش گذاشته شد و قطعاً این اتفاق نشان داد که جهان در حال تغییر است، گفت: همه به این باور رسیده‌اند که در مواجهه با جبهه مقاومت، مواضع سرسختانه خود را کنار بگذارند و برای شکل‌گیری منطقه قدرتمند از اتکا به جریان غرب پرهیز کنند.

امام جمعه تبریز گفت: تحولات اخیر در منطقه نشان داد که جایگاه ایران و محور مقاومت بسیار گسترش یافته است و این جریان می‌تواند در مقابله با رژیم صهیونیستی معنای خاصی پیدا کند.

وی ادامه داد: حل و فصل مسائل منطقه‌ای بین کشورهای مسلمان، موضوع خلاف خواست رژیم صهیونیستی است.

نماینده ولی فقیه در استان متذکر شد: دکترین امنیتی اسرائیل برای مهار ایران دچار چالش‌های بسیار جدی شده‌اند و در وضعیت فعلی که اسرائیل در شرایط ضعیف قرار دارد، جهان اسلام به این سمت می‌رود که روی مساله اصلی خود یعنی فلسطین تمرکز کند و بخش‌های عمده این طرح توطئه را خنثی‌سازی کنند.

امام جمعه تبریز به اظهارات مشاور امنیت ملی آمریکا در روزهای گذشته اشاره کرد و گفت: او اظهاراتی مطرح کرد که وجود محتوای ضد ایرانی حاوی یک اعتراف مهم بود و او ضمن انتقاد از خروج ترامپ از برجام گفته است که ما به موقعیتی باز گشته‌ایم که قبلاً در آن قرار داشتیم.

وی افزود: مشکل آمریکا اشتباه محاسباتی است چراکه آنها در برهه‌های مختلف در رابطه با مواجهه با مردم شریف ایران دچار اشتباه محاسباتی شده‌اند و راهی را طی کرده‌اند که جز پشیمانی چیزی به دنبال نداشت.

آل‌هاشم خاطرنشان کرد: حمایت از آشوب‌هاس ایران آخرین اشتباه آمریکا بود که امروز هم شاهد تجزیه و افول جریان اپوزیسیون هستیم و آمریکا به ابراز تمایل به مذاکره با زبان بی‌زبان کرده و الان آنها به خطای محاسباتی خود اقرار می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: ایران تسلیم زیاده‌خواهی غرب نخواهد شد و غرب باید رویه خود را اصلاح کند که البته بازگشت از مسیر اشتباه کمترین خواسته ایران است.

وی گفت: قاعده مواجهه با ایران قدرتمند تغییر کرده و غرب باید متوجه این تغییر باشد؛ آمریکا نباید به جای اصلاح خود از ادبیات و سیاست مخرب خود استفاده کند.

خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به سفر فرمانده کل نیروی انتظامی کشور به استان گفت: از حضور ایشان و خدمات ارزنده سردار عبدی تشکر می‌کنم و انتصاب سردار محمدی را تبریک عرض می‌کنم.

وی گفت: از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات تشکر می‌کنم که دیروز برای بررسی آموزشی و تحقیقاتی دانشگاهی و آموزشی آمده بودند.