عمومی

این فوتبال را نمی‌خواهم – گیلونا

شب گذشته پرسپولیس و فولاد در چارچوب هفته دوم لیگ برتر به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی بدون گل دو تیم به پایان رسید. این دیدار در حالی که گلی نداشت اما از نظر فنی بازی خوبی بود و البته حاشیه های روی سکوها روی بازیکنان و کادر فنی دو تیم تاثیرگذار بود.

تقابل چند بازیکن سابق پرسپولیس و حضور چند بازیکن استقلال در فولاد و همچنین حضور مهدی هاشمی نسب در تیم اهوازی ابهامات زیادی ایجاد کرد. زمانی که هاشمی نسب وارد ورزشگاه شد، مورد فحاشی و حمله برخی از هواداران پرسپولیس قرار گرفت.

هاشمی نسب پس از پایان بازی مصاحبه ای قابل تامل انجام داد:

1- هاشمی نسب هر چقدر هم خیانت کرد و پرسپولیس را به استقلال رفت و به پرسپولیس گل زد، مستحق چنین توهین هایی نیست. هاشمی نسب سال ها برای پرسپولیس بازی کرد و تا حد امکان برای این تیم تلاش کرد و در دربی گل های مهمی برای پرسپولیس به ثمر رساند که با گل هایش هواداران را منفجر کرد.

2- هاشمی نسب در بخشی از مصاحبه خود می گوید رنگ قرمز و آبی و عشق برتر از خانواده نیست. راست میگه به گفته محمد مایلی کهن، اگر توپی وارد دروازه این و آن شود، چقدر ارزش دارد که به ناموس و خانواده یکدیگر توهین کنیم؟

3- واریا غفوری چهره محبوب این روزهای فوتبال ایران در بین مردم مورد توهین برخی از هواداران پرسپولیس قرار گرفت. فارغ از اینکه وریا غفوری فصل گذشته کاپیتان استقلال بود و با این تیم قهرمان شد، او چهره محبوبی است که همیشه طرفدار مردم بوده و حرف های بی دقتش باعث شد تا استقلال را ترک کند. کاش گاهی به جای رنگ به انسانیت نگاه می کردیم. واریا را همه ایرانی ها دوست دارند و دیگر متعلق به آبی و قرمز نیست.

4- در این روزها که بحث حضور زنان در ورزشگاه جدی شده و حتی دولت ابراهیم رئیسی نیز در صدد اجرای این موضوع است، شنیدن چنین شعارهایی خوشایند نیست و شرایط برای حضور فراهم شده است. از زنان سخت تر است.

256 251