عمومی

بوران و برف حریف ورود واکسن کرونا به اردبیل نشد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استان ها: در حالی که جدا از جدید امیکرون وی وارد کشور شد و مردم نگران مصرف سویه های جدید بیماری کووید 19 هستند اما تزریق یک میلیون و 925 هزار و 254 دوز واکسن کرونا بین اقشار مختلف مردم نشان می دهد که مردم از این طرح استقبال کرده و به سلامت عمومی جامعه توجه دارند. .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزاری جلسات مستمر قرارگاه سردار سلیمانی در اردبیل را مورد تاکید قرار داد و گفت: مهمترین محور مصوبات قرارگاه سردار سلیمانی تزریق نوبت سوم واکسن است که از این طرح استقبال می کنیم و ما امیدواریم که در چند روز آینده بیشتر واکسیناسیون را انجام دهیم.”

علی محمدیان گفت: مصمم هستیم مراکز واکسیناسیون استان و مراکز غیرقابل بازدید را افزایش دهیم، همکاران در این مراکز حضور داشته باشند و واکسیناسیون را انجام دهند.

با این حال، با وجود پیشگیری و واکسیناسیون گسترده توسط علوم پزشکی، جدا از امیکرون در حال گسترش است اما از این سو مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از تلاش و کوشش فروگذار نکرده و حتی در روزهای برف و کولاک در جاده ها در تهیه واکسن کوتاهی نکرده اند.

با کاهش تلفات تاج‌دار نسبت به مدت مشابه سال قبل، واکسیناسیون گسترده باعث کاهش جزئی التهاب جامعه نسبت به این بیماری شد، اما تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، درخواست اصلی مسئولان به‌ویژه سردار سلیمانی است.

طوفان و برف با ورود واکسن کرونا به اردبیل مخالفت نکرد

مراکز تزریق واکسن را افزایش دهید

استاندار اردبیل تصریح کرد: وضعیت شیوع و شیوع تاج جدا از جدید امیکرون شکننده است و باید به مراکز کامل واکسیناسیون در تمام نقاط استان اضافه شود.

سید حامد عاملی رعایت پروتکل های بهداشتی، دریافت نوبت سوم واکسن و قرنطینه 5 روزه در بدو ورود جدا از جدید امیکرون لازم است و باید با احساس مسئولیت نسبت به این ویروس حساس تر باشیم.

وی با بیان اینکه ششمین پیک به نحوی در سراسر کشور آغاز شده است، افزود: اگرچه تعداد بستری ها و فوتی ها در بیمارستان ها کاهش یافته است، اما بر اساس آمار ارائه شده، تعداد بستری های سرپایی و تست های مثبت رو به افزایش است.

استاندار اردبیل در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: فرمانداران شهرستان طی 3 هفته آینده جلسات هفتگی اردوگاه شهید سلیمانی، بررسی گزارش کمیته ها و اتخاذ رویکردهای مثبت و بازدارنده را خواهند داشت.

این به این دلیل است که 90 درصد از تزریق واکسن ها از ابتلا به ویروس جلوگیری می کند کوید 19. موثر است، افزود: گروه های تزریق سیار باید در ادارات، کارخانه ها، کارگاه ها، مدارس و دانشگاه ها راه اندازی شود تا گروه های هدف بتوانند به راحتی واکسن مورد نیاز خود را تهیه کنند.

وی با بیان اینکه 92 درصد از جمعیت استان اولین نوبت واکسن را دریافت کردند، ادامه داد: دریافت نوبت سوم به ادارات، زیرمجموعه ها و شعب بانک ها اطلاع داده شود تا مدیران این اداره کل موضوع را از طریق خود پیگیری کنند. بخش های فرعی

استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه ابلاغ پروتکل های بهداشتی در نقاط مختلف به ویژه در پایانه های اتوبوسرانی و فرودگاه ها باید جدی گرفته شود، گفت: متاسفانه حوزه انتشار جدا از ویروس جدید با عنوان امیکرون گسترده است و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی باید با اطلاعات کافی و شفافیت دقیق در نظر گرفته شود و نسبت به تزریق دوز سوم برای افراد مناسب اقدام جدی صورت گیرد.

عاملی خاطرنشان کرد: بی توجهی برخی افراد نباید جان برخی دیگر را به خطر بیندازد و در مورد سالن های ورزشی، استخرها و کارکنان دولت باید تمام تلاش خود را برای تزریق واکسن انجام داد.

استاندار اردبیل گفت: در آستانه عید نوروز هستیم و باید با همکاری همه اقشار، دستگاه های اجرایی، سپاه و بسیج تلاش کنیم تا مردم نسبت به گذشته آسیب پذیرتر شوند.

طوفان و برف با ورود واکسن کرونا به اردبیل مخالفت نکرد

32 مرکز کامل واکسیناسیون وجود دارد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: 32 مرکز اجتماعی و تلفیقی در مرکز استان خدمات تزریق دوز اول تا سوم واکسن را ارائه می کنند.

علی محمدیان خاطرنشان کرد: در شهر اردبیل علاوه بر 29 مرکز جامع سلامت، 2 مرکز تلفیقی شهید مبارکی و فجر سلمان آباد به هموطنان خدمات رسانی می کنند که در مراکز تلفیقی تزریق واکسن در دو نوبت صبح و بعد از ظهر انجام می شود.

وی افزود: برای پاسخگویی به مطالبات مردم به زودی مرکز مجتمع شهید باکری راه اندازی می شود که به دلیل نقص در سیستم گرمایشی موقتا تعطیل شده است اما پیش بینی می شود در هفته های آینده شاهد فعال شدن مجدد این مجموعه باشیم. .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با تاکید بر افزایش تعداد بستری‌ها در روزهای اخیر گفت: تزریق نوبت سوم واکسن بیماری‌های عروق کرونا قلب به ویژه توصیه می‌شود. امیکرون در انتشار ویروس کرونا مسری تر است.

محمدیان کاهش سطح بهداشت و درمان استان به ویژه استفاده از ماسک به کمتر از 50 درصد را مورد تاکید قرار داد و افزود: انتظار می‌رود در داخل نیز تهویه مناسب در نظر گرفته شود و خانواده‌ها از حضور در منزل پرهیز کنند.

وی در ادامه بیان کرد: استان اردبیل تا 2 هفته آینده وارد ششمین پیک کرونا خواهد شد جدا از امیکرون اگر مراقبت های لازم انجام نشود، سرعت انتشار این ویروس نگرانی ما را چندین برابر خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: امیدواریم همشهریان در نقاط مختلف استان اصول و قواعد بهداشتی را جدی بگیرند و زمینه ارتقای سلامت خود و سایر همشهریان را فراهم کنند.

اما آنچه از بستری‌های روزهای آخر حاصل می‌شود بسیار گسترده است جدا از امیکرون در کشور و به تبع آن در استان اردبیل است که به نظر می رسد در روزهای منتهی به اسفندماه موجی از ابتلا به این بیماری به وجود بیاید.

واکسیناسیون عمومی و تکمیل آن در هر 3 دوز، رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های مقابله با کووید 19 و نظر ضروری به نظر می رسد تا جامعه دیگر وارد بحران تاج نگردد.