عمومی

تسریع در استقرار دستگاه‌های ذیربط در پایانه مرزی رازی شهرستان خوی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، پیمان آرامون استاندار صبح دوشنبه در بازدید از پایانه مرزی رازی با همراهی معاون هماهنگی امور اقتصادی و اقتصادی گفت: لازم است دستگاه های ذیربط در پیاده سازی سامانه های نرم افزاری و سخت افزاری خود برای ارائه خدمات به مسافران تسریع کنند.

وی پایانه مرزی رازی را یکی از پایانه ها نامید شکیل وی به ارائه استانی و کشوری پرداخت و افزود: با سرمایه گذاری هنگفتی که در ساخت این پایانه مرزی انجام شده، انتظار می رود با امکانات و زیرساخت های لازم و کافی شاهد افزایش تردد مسافران باشیم.

از جابجایی نزدیک به 6 میلیون تن بار توسط ناوگان جاده ای آذربایجان غربی در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه نزدیک به 6 میلیون تن کالا توسط باربری استان جابجا شد. ناوگان به شکل بالغ، بیش از 431000 سفر را جابجا کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: در این مدت با انجام بیش از 116 هزار سفر در استان شاهد جابه جایی نزدیک به دو میلیون تن سیمان بوده ایم.

آرامون وی ادامه داد: مجموع رانندگان بار در استان تا پایان شهریورماه امسال 33 هزار و 496 نفر بود که از این تعداد 121 نفر در شهریور ماه امسال به خانواده بزرگ رانندگان بار اضافه شدند.

جواد کرمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی نیز در این دیدار از اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای برای ساخت و توسعه پایانه مرزی رازی تقدیر کرد. آه تو او می دانست

وی افزود: امید است با بهره برداری از این پایانه مرزی علاوه بر توسعه تردد منظم و با آسایش لازم برای مسافران ایران و ترکیه شاهد رشد روابط مرزی و تجاری و در نتیجه رشد اقتصادی دو کشور

کرمی گفت: تعداد ناوگان باری فعال تا پایان شهریورماه امسال 32 هزار و 849 دستگاه بوده و میانگین عمر این ناوگان 16.48 سال برآورد شده است.