عمومی

داعش و القاعده درصدد بدنام کردن مکتب اسلام هستند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت الله سید حسن عاملی جمعه شب در مراسم شب قدر و بیست و یکم ماه مبارک رمضان در راهپیمایی احیاگر لیالی قدر در مصلی اردبیل اظهار داشت: پس از رحلت پیامبر گرامی اسلام، حضرت رسول اکرم (ص) محدود به دوران امام متقین نبود، بلکه تاکنون برخی از افراد منحرف سعی در تضعیف و انحراف مسیر اسلام و ارزش‌های ناب آن داشته‌اند.

وی علت اصلی این انحراف را ماهیت اسلام و مکتب تشیع دانست و خاطرنشان کرد: امام علی (ع) احکام و اصول مکتب تشیع را به اندازه کافی تبیین کرد و بقای اسلام را به معنای واقعی تضمین کرد.

امام جمعه اردبیل با بیان ویژگی های شخصیتی امام علی (ع) در دوران رهبری محدود امت اسلامی، گفت: ایشان بر خلاف خلفای گذشته سعی در تبیین چهره واقعی اسلام ناب محمدی و مکتب گرانقدر اهل بیت داشتند. بیت و پرچم اسلام با عزت.» به شدت می لرزید.

عاملی بیان کرد: مردم جامعه با تحریک برخی مخالفان مکتب اسلام و اهل بیت چهار سال حکومت عادلانه علی (ع) را تاب نیاوردند و سرانجام در صبح روز نوزدهم ماه مبارک رمضان برخورد کردند. ضربه مهلکی بر پیکر عدالت و فرقه اسلام. بگذار امت اسلامی تا ابد حساب کند.

وی تصریح کرد: حضرت علی (ع) قبل از شهادت 21 ماه مبارک رمضان آخرین آرزوهای خود را در قبال فرزندان سرشار از رفتار و عقلانیت انسانی با تدبیر و تدبیر برآورده می کند که می تواند برای همیشه الگو و تمثیلی بی نظیر برای اسلام باشد. حاکمان بودن.

امام جمعه اردبیل از علی (ع) به عنوان شهید راه حق و عدالت یاد کرد و افزود: مردم با پشت کردن به صحنه غدیر خم، او را تنها گذاشتند اما پس از سال ها با مشاهده اوضاع جامعه، دوباره به آنجا بازگشتند. پرهیزگاران امام علی(ع) را راهنما و راهنمای خود می دانستند، اما هیچ گاه عدالت و حاکمیت او را در کنار حقانیتش انکار نکردند.

عاملی گفت: امروز جامعه اسلامی و کشورهای مسلمان به جای تکیه بر حکومت امام علی (ع) سعی در ایجاد گروه های انحرافی مانند داعش و القاعده با دشمنان خود کرده اند که منشأ آنها افراط گرایی و بدنامی نیست. از مکتب اسلامی.» و تشیع نیست.

به گزارش خبرنگار آنلاین، در این مراسم که با حضور گسترده مردم اردبیل در مصلی و خیابان های همجوار برگزار شد، علاوه بر مراسم «بک یا الله» از امام علی (ع) مدیحه سرایی و سرود خوانی شد. شرکت کنندگان در شب دوم به درگاه خداوند متعال دعا کردند.