عمومی

دشمنان به دنبال ضربه زدن به اعتماد مردم هستند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت الله لطف الله دژکام در آستانه هفته قوه قضائیه در جمع اعضای شورای قضایی استان فارس ضمن ادای احترام به ارواح مطهر شهدای قوه قضاییه اظهار داشت: بخش قابل توجهی از خدمات را می بینم. و تلاش قوه قضائیه

وی افزود: اگر بخواهیم شرکت را در بخش های مختلف هدایت کنیم، از جمله بخش مربوط به قوه قضاییه، مدیریت ابزار، ابزار و مقدماتی که باید فراهم شود.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه اگر ابزار مدیریتی فراهم نشود شاهد مدیریت موفقی نخواهیم بود و مدیر هر چقدر هم تلاش کند به کارش نمی رسد، افزود: بخشی از این ابزار سخت افزاری و نگاهی دارد. خارج از حیطه مدیریت است و بخشی از آن باید در خود مدیر پیاده سازی شود.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در بحث فقاهت مورد توجه همه انسان ها قرار گرفته است بحث حرمت فقه است چرا که قضاوت در مجادلات و مشکلات امر خداوند است و باید انجام شود تا خداوند سامان یابد. خود. امور جامعه اسلامی».

امام جمعه شیراز ادامه داد: این نگاه حرفه ای است ارسال کار کردن، اگر جایی پیدا شود، منجر به موفقیت می شود. ظاهراً در غرب منظورشان کار است و در کار انگیزه کارمند درآمد است، اما در حرفه تلقی می شود که فرد کار را انجام می دهد و کار را انجام می دهد، این تفاوت بین این دو نظر است.

آیت الله دژکام با بیان اینکه روحانیت، قضات، عمل و مدرسین جزوه وی گفت: اگر روحانیت تبدیل به شغل شود نمی تواند نقش خود را در جامعه ایفا کند، در مورد قاضی هم همین طور است، قاضی نمی تواند از کسی حقوق بگیرد، حاکم باید در اختیار او قرار دهد تا نیازی نداشته باشد. ” فقط برای خدا روی صندلی قضاوت کنید.

وی با تاکید بر اینکه در مورد پزشکان و معلمان نیز همینطور گفته شد، گفت: باید به این 4 گروه به صورت تخصصی نگاه کنیم. ارسال او آن را شغل نمی دانست تا بتواند نقش خود را در خدمت به خدا و خلق خدا به درستی ایفا کند.

امام جمعه شیراز علت گله ارسال از تمدن اروپایی به این حرفه نگاه می کنند ارسال وی با اشاره به اینکه اروپایی ها در گذشته چنین بوده اند، گفت: خود اروپایی ها نیز اعتراف می کنند که از آن زمان تاکنون حرفه خود را از دست داده اند. اند تمدن آنها ضربه خورده است.

آیت الله دژکام با اشاره به اهمیت مقام قضاوت از دیدگاه خداوند، وظیفه قاضی را به دلیل اینکه در بین بندگان خدا حکومت می کند را جزء خلافت الهی دانست و گفت: به این دلیل مجروح خواهیم شد. تبی این که در اروپا است و بیماری که به ما سرایت کرده است، به جایگاه قضات در سراسر جهان آسیب رسانده است: این یکی از وظایف همه ما و بخش فرهنگی قوه قضاییه ویژه است. اش برای تجدید این فرهنگ است.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: یکی از نقاط تفاوت تمدن اسلامی با تمدن آنها این است که در شهر ما قاضی از جایگاه رفیع و احترام خاصی برخوردار بود و در طول 15 سال گذشته آمریکا شروع به بازسازی این پرونده کرده است. از نو.

وی با بیان اینکه در صورت تنزل جایگاه قاضی و پزشک، اداره جامعه با مشکل مواجه می شود، گفت: این امر مستلزم تلاش است، اگر بخواهیم اجتماعی شویم و در مسیر تمدن اسلامی برویم باید تلاش کنیم این قسمت رشد کرده و به سمت خود برگردیم. جای خودمان، اول باید مراقب رفتارمان باشیم.

امام جمعه شیراز با تاکید بر اینکه یک روحانی باید رفتار خود را به گونه ای تنظیم کند که جایگاه روحانیت حفظ شود، گفت: این امر برای سایر مشاغل نیز لازم است، اگر به منصب رسیدگی نکنیم و این جایگاه شکسته شود. در اداره جامعه شکست خواهد خورد. اروپا را ببینید که این جایگاه را شکست و نتوانست جامعه را اداره کند و امروز به صراحت اعتراف می کند که باید به قداست این حرفه توجه کند.

وی ادامه داد: البته مبنای فکری آنها نمی تواند این مشکل را توجیه کند چون قداست را درک نمی کنند، وقتی فقط نگاه دنیوی دارند احساس نیاز می کنند اما قداست را درک نمی کنند. آنها متوجه شدند که اکنون نیاز است که چرا این مسائل در جامعه ما به اندازه کافی مورد توجه قرار نمی گیرد.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: قاضی باید در شهر اعتمادسازی کند چرا که با ظاهر شدن نمی توانیم مردم را فریب دهیم، قداست حرفه قضات بالاست.

آیت الله دژکام با این استدلال که در مسائل فردی باید به دنبال اعتلای این چهار مسلک باشیم تا ارکان و میخ انسجام اجتماعی مردم در جامعه مستحکم باشد، گفت: و قوه قضاییه کار می کند و تهمت می زند. دشمن در صدد ضربه زدن است تا اعتماد مردم را سلب کند، برعکس باید تلاش کنیم اعتماد مردم را افزایش دهیم. آثار که در عرصه جنگ و نبرد بین تمدن ها اتفاق می افتد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: خدا بخواهد اگر در عرصه ملی باشیم. بین المللی ما برای نظام تثبیت کردیم تا دیگر نتوانند به ما ضربه بزنند، برخی فشارها کمتر می شود، اما امروز بار بر دوش شما بزرگواران است و هر چه بیشتر در قوه قضائیه زهد و عدالت طلب کنید تا دیگران به شما اعتماد کنند.