عمومی

سخنرانی رئیس جمهور در جمع مردم خاتم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح جمعه در شهرستان خاتم با تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) به ویژه بانوان، مادران و همسران صبور، از استقبال گرم مردم قدردانی کردند. از اهالی خاتم گفت: از محبت شما و ابراز احساسات شما شرمنده شدم و این حضور را افتخار شما برای شهدا می دانم و می فهمم که مردم خاتم همیشه حکومت مدارانه زندگی کرده اند. شیوه.

وی افزود: پیام این حضور این است که به دوستان انقلاب بگوییم با امید زندگی کنند و به دشمنان بگوییم اشتباهات زیادی کرده اید چرا که مردم استان یزد امروز به شما گفتند ما آماده دفاع از انقلاب هستیم. با تمام منابع ما

رئیسی ادامه داد: امروز آنچه در کشور می بینیم توکل به خدا و خوداتکایی است و آنچه می بینیم توانمندی های فراوانی است که کشور ما دارد و دشمن فکر می کرد با تهدید و تحریم می تواند جلوی مردم ما را بگیرد. که مردم ایران اسلامی متوقف نشده و هرگز متوقف نخواهند شد، دیدند که مردم عزم خود را جزم کرده اند تا با حمایت دولت از ظرفیت های فراوان موجود در کشور استفاده کنند.

رئیس جمهور گفت: سرمایه عظیمی در کشور داریم که مهمترین آن نیروی انسانی کارآمد، مبتکر و خلاق است، کسانی که آماده ایفای نقش در این زمینه هستند. ذخایر زیادی داریم که در صورت بهره برداری صحیح می تواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کند.

وی افزود: در این سال ها باید زیرساخت ها در رابطه با نیاز مردم در حوزه های مختلف فراهم می شد، اقداماتی انجام می شد که بخشی از آن شده است، اما اگر در آن زمان درست انجام می شد، نداشتیم. مشکل جدی داشت

رئیسی گفت: هر جا به دستور رهبری عمل شد ما پیشرفت کردیم، اما هرجا چشممان به دست بیگانگان بود معطل شدیم، چطور توانستند مشکل کشوری را حل کنند که ما در بین آنها دوم هستیم؟

وی افزود: آفریقایی ها روی بسیاری از معادن و ذخیره گاه ها نشسته اند، اما در فقر زندگی می کنند، اما غربی ها و آمریکایی ها آنها را غارت کردند، گفتند ما برای آزادی و توسعه کشورهای شما می آییم، اما اکنون دست خود را از دست داده اند و آنها را غارت کردند. به صراحت می گویند که برای تامین منافع خود آمده اند اما در هیچ جای دنیا مستقر نمی شوند و امروز رئیس جمهور آمریکا رسما به این کشورها توهین می کند و از آنها به عنوان گاو شیرده یا وصله روی لباس آنها یاد می کند و این توهین و تحقیر. قابل قبول نیستند. .

رئیسی تاکید کرد: کشور ما نباید به این چیزها نگاه کند زیرا کشور ما دارایی های بسیاری است که مهمترین آن هویت و اصالت دینی مردم است و عشق عصمت و طاهارت به خانواده یک امتیاز بزرگ است.

وی بیان کرد: تنها راه حفاظت از جوانانی که امروز در معرض آسیب های فراوانی هستند، استفاده از داشته ها و پشتوانه های عظیم کشور از جمله شهدا و اهل بیت(ع) است و باید بدانید که آنها چه هستند. آیا شهدای بزرگ کردند و شهدای دیگر کردند، بزرگان به ما آموختند که راه موفقیت ایستادن و ایستادگی، ساختن کشور، توکل به خدا و استفاده از داشته های کشور است.

رئیسی ادامه داد: دولت خود را موظف می داند با استفاده از نیروی انسانی کارآمد زندگی مردم را متحول کند و امروز کشور نیازمند تحول است و این موضوع را با همه مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی در میان گذاشته ایم و از آنها خواسته ایم که همین نکته را داشته باشند. از دید.” تحولی باشد و گره های زندگی مردم را بگشاید.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به موضوع مهم مسکن گفت: این موضوع برای زوج های جوان و یا مستاجرینی که منتظر اسکان هستند بسیار حائز اهمیت است و امید است با کمک دولت این موضوع برطرف شود.

رئیس دولت سیزدهم گفت: ما به جوانان نگاه می کنیم و تا زمانی که مشکل شما حل نشود دست از کار نمی کشیم زیرا مشکل شما مشکل دولتی است. جوانان ما در زمینه آموزش و ارتقای مهارت زحمات زیادی کشیده اند، بنابراین باید برای آنها شغل ایجاد شود و این دغدغه جدی دولت بوده و خواهد بود و ما تلاش می کنیم این نگرانی را رفع و کاهش دهیم.

وی ساخت بیمارستان را یکی از خواسته های برحق مردم خاتم دانست و گفت: این موضوع را با جدیت پیگیری خواهیم کرد و تکمیل بیمارستان از مصوبات سفر اول بود و به استانداران استان تاکید کردم که با جدیت پیگیری کنند. پیگیری رفع مشکلات بهداشتی این شهرستان و تکمیل بیمارستان.

رئیسی درباره مشکلات راه های ارتباطی در این شهرستان گفت: تصادفات جاده ای برای ما بسیار تلخ است بنابراین راه و شهرسازی باید این معضل را با جدیت پیگیری کند. نه تنها در خاتم، بلکه در نقاط حادثه خیز سراسر کشور برای حل این مشکل.

وی تاکید کرد: راه های ارتباطی خاتم باید ایمن سازی شود تا حوادث رانندگی به حداقل برسد، به ویژه بخش 10 کیلومتری که نیاز به تعمیر دارد و نقطه حادثه خیز با سرعت بیشتری پیگیری شود.

رئیسی گفت: 14 سال است که بحث پتروشیمی خاتم در این حوزه مطرح است و مردم منتظر اقدام برای این کارخانه هستند و با جلساتی که با مسئولان استانی داشته ام مشکل مشخص شده و این مشکل به خام بودن مربوط می شود. مواد. زیرساخت ها باید از قبل فراهم می شد، برخی از این اقدامات انجام شده اما برخی ناقص است. گاز موضوع مهمی است که از مسئولان خواسته ایم به آن رسیدگی کنند و به نظر می رسد با گازرسانی می توان بخشی از مشکل را حل کرد که در دستور کار قرار گرفته و به عنوان راهکاری در این سفر بررسی می شود.

اخبار به روز رسانی خواهد شد.