عمومی

سردرگمی در طرح های دریا/ ۸۰۰ ناجی به خط شدند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین، گروه استان ها: طرح سلامتی دریا از اول خرداد ماه به صورت غیررسمی در مازندران به آب انداخته شد و پیش بینی می شود از 16 خرداد به طور رسمی آغاز به کار کند.

آزادسازی سواحل از یک سو و وجود 420 خط ساحلی حادثه خیز از سوی دیگر. ریختن جامع و هدفمند برای جلوگیری از خطرات دریا در مازندران می طلبد چرا که در فصل تابستان مسافران زیادی از سراسر کشور به دریا می روند و از آن بهره می برند. ارسال از جاذبه های استان به این استان سفر می کنند.

در سال های گذشته 75 پروژه دریایی با سازه های سنتی و اساسی در مازندران فعال بود و امسال با توجه به آزادسازی سواحل و وجود مناطق حادثه خیز، گسترش و توسعه طرح های دریایی در استان یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. .

علی رجبی دبیر ستاد اجرایی سلامتی دریا با بیان اینکه از هفتم خرداد طرح رسمی سلامتی دریا در 15 شهرستان استان آغاز می شود، افزود: در این روز در هر شهرستان یک پروژه افتتاح می شود و تا تیرماه تعداد پروژه ها به 60 پروژه می رسد.

1200 ناجی غریق در 420 نقطه ساحلی مشغول خدمت هستند

وی در گفتگو با خبرنگار آنلاین با بیان اینکه در سال های گذشته 370 نقطه حادثه خیز دریایی در استان وجود داشت و امسال به دلیل آزادسازی دریا به 420 نقطه رسید، افزود: باید با 1200 امدادگر در این مناطق کار می کردیم. ” این امدادگر توسط مجریان در داخل پروژه ها استفاده می شود.

وی گفت: اعتبارات نجات غریق تا سال 99 از سوی استان پرداخت می شد اما سال گذشته مصوب شد تا در سطح کشور توسط سازمان امور اجتماعی وزارت کشور پرداخت شود.

سردرگمی در طرح های دریا / 800 ناجی غریق صف کشیده اند

رجبی ادامه داد: با اطلاع و پیگیری، اعتبار تمام شد اما به ما قول داده شد که اعتبارات معوقه به زودی پرداخت شود.

دبیر ستاد مدیریت سلامتی دریا نیز یکی از نامزدهای اجرای طرح است سلامتی دریا خواستار مراجعه به سازمان تعاون و شهرداری ها شد و افزود: این افراد می توانند در کوتاه مدت یا بلندمدت طرح را اجرا کنند و سازمان همیاری آماده عقد قرارداد است.

کف سلامتی دریا با 800 ناجی غریق در سواحل مازندران آغاز شد، اما عدم پرداخت معوقات بازماندگان و کمبود شدید امکانات در سواحل، اجرای این طرح ها را با مشکل مواجه می کند. نقی کریمیان رئیس هیئت نجات غریق مازندران گفت: 420 نقطه حادثه خیز در استان وجود دارد. سلامتی دریا به طور غیر رسمی با 800 سرباز در استان آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه حقوق بازماندگان باید به صورت منظم پرداخت شود، گفت: همچنین مابقی حقوق سال گذشته باید دو ماه در هفته جاری پرداخت شود و با توجه به بازدید مسئولان وزارت کشور قول پرداخت حقوق داده شده است. حقوق. به موقع».

بازماندگان قرار است در هفته جاری دو ماه از حقوق سال گذشته را دریافت کنند و با توجه به بازدید مسئولان وزارت کشور قول پرداخت به موقع حقوق را داده اند.

وی گفت: تیمی متشکل از هلال احمر، نیروی انتظامی، نیروی دریایی و ناجیان غریق هر جا که در معرض خطر بودند شناسایی کردند. ان مستقر خواهد شد قدرت و ناجی و با توجه به اینکه در اکثر سواحل مازندران، امواج شکننده نامیده می شود. دکش تابلوی نجات غریق در این مناطق نصب شده و هست.

وی ادامه داد: متاسفانه امسال سه نفر در دریای استان جان خود را از دست دادند.

دریای خزر هر ساله تعداد معینی را به کام مرگ می کشد و به این ترتیب امکانات لازم در این پروژه فراهم می شود سلامتی دریا یک امر ضروری است.

حسین علیپور مسئول سازمان سواحل کشور اجرای این طرح را اعلام کرده است سلامتی دریا درخواست های مورد نظر را دریافت می کند، گفت: میراث فرهنگی از بنادر، آب های منطقه ای و … نیز درخواست دریافت می کند و پس از تصویب در کمیسیون عمران و سواحل این طرح قابل اجرا خواهد بود.

سردرگمی در طرح های دریا / 800 ناجی غریق صف کشیده اند

وی در گفتگو با خبرنگار آنلاین بر برخی ناهماهنگی ها در صدور مجوز پروژه ها تاکید کرد سلامتی دریا گفت: 167 نقطه برای ساخت اسکله و 167 سکوی تفریحی شناسایی شده و بیش از 80 پروژه مورد بررسی و مجوز سازمان بنادر قرار گرفته است اما اکنون مشکلاتی بین سازمان بندر، گردشگری و سرمایه گذاران وجود دارد.

اسکله های ساحلی را مدیریت کنید

علیپور اجرای پروژه های تفریحی و اسکله های ساحلی را خواستار شد و گفت: در برخی از پروژه ها با سرمایه گذار قرارداد بسته شده و سه پروژه اجرا شده و 14 پروژه در دست بررسی است و اینکه آیا بتوانیم حداقل 20 اسکله را تکمیل کنیم. یک گام مهم در سازماندهی ساحل.” است.

وی افزود: مسئولیت حفاظت از سواحل تاکنون بر عهده فرمانداران بوده است، اما در بسیاری از مناطق شهرداری ها پیاده روی ساحلی و در قسمت شمالی برخی از مردم اقدامات و سازه هایی را اتخاذ کرده اند که مشکلات و تضاد منافع را ایجاد می کند.

علیپور با بیان اینکه 112 کیلومتر خط ساحلی در اختیار شهرداری ها قرار دارد، ادامه داد: باید برای جلوگیری از تضاد منافع و تضاد منافع در کاربری عمومی و حفاظت از اراضی تدابیری اتخاذ شود و شهرداران ساحلی با منابع طبیعی و مدیریت هماهنگ در حفاظت از آن مشارکت داشته باشند. ” در ساحل ضروری است.

به گزارش آنلاین، دریای خزر تابستان سال گذشته 77 قربانی داشت و بیشتر غرق شدگان غیربومی بودند، چرا که بیشتر غرق شدگان جوان، غیربومی و مسافر هستند و اکثر این افراد با وجود تذکرات و هشدارهای مکرر از سلامتی برخوردار هستند. مناطق آنها شنا کردن خارج از پروژه را انتخاب کردند. به نظر می رسد اطلاع رسانی و فرهنگ سازی استفاده ایمن و ملی از دریا نیازمند عزم ملی در سراسر کشور است و تلاش مسئولان استانی به تنهایی چاره کار نیست.