عمومی

غدیر پربرکت برای شهرک طالقانی ماهشهر/چترحمایت خیران برسرنیازمندان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین ؛ گروه استانها – کوثر کریمی: امسال عید غدیر خم با داشتن چتر خیریه بر سر اهالی نیازمند شهرستان طالقانی ماهشهر مبارکباد شد. خیرین همچنین بازنشستگی لبخند نیازمندان را خوشحال کردند.

به مناسبت عید غدیر خم ، بنیاد خیریه انوارالهادی و مرکز خیریه الغدیر تحت پوشش دفتر امام جمعه شهر طالقانی ماهشهر مراسمی را برگزار کردند و به کودکان نیازمند لباس اهدا کردند شهر

کودکان نیم قد که با لباس های رنگارنگ ، چشمانشان از شادی و لبخند پر شده بود ، از لبانشان محو نمی شد. شادی های موج زده در فضای این کودکان چشم هر بیننده ای را که شاهد این صحنه روح انگیز بودند تیره کرد.

کودکانی که به لطف تلاش حامیان احساس تنهایی نمی کنند و با چشم خود می بینند که با وجود مشکلات ، مسیر مهربانی خیریه ها ادامه دارد تا لبخند در زندگی کودکان نیازمند باقی بماند.

جرقه عشق و علاقه به دیگران و همکاری با دیگر انسانها در طبیعت این کودکان نهادینه شده است و علاوه بر این ، آنها از اخلاق خیریه و این قبیل اقدامات احساس خوبی دارند. کودکانی که در شرایط سخت با آنها مهربانی می کنند ، مطمئناً در آینده با فرهنگ کمک به همنوعان خود بیگانه نخواهند بود.

لبخند کودکان و زوج های جوان

در این مراسم ، 110 مجموعه هدیه به زوجین نیازمند شهر طالقانی اهدا شد. زوج های جوان که رویای زندگی مشترک خود را با نگاه گرم خیریه های خیرخواه برآورده کرده اند.

پرده های سفید و گلی که گل امید را به دست مددکاران خیریه بست و با اهدای مایحتاج اولیه به خانه امید آنها رفت.

تلاقی لبخند کودکان در نتیجه زندگی خانواده های مختلف با خوشحالی زوج هایی که به تازگی تشکیل خانواده داده اند ، مظهر زیبایی از نتایج مثبت کارهای خیریه است.

سرپرست فرمانداری ماهشهر در گفتگو با خبرنگار آنلاین می گوید: شهرستان طالقانی از نظر جمعیت یکی از متراکم ترین نقاط شهرستان ماهشهر است که در سرشماری سال 95 جمعیت آن بین 27-28 هزار نفر بوده است ، اما برآورد ما بین 35-40 هزار نفر است زیرا مشارکت ساکنان در این سرشماری کامل نشده است و ما انتظار مشارکت بهتر را داریم.

بندری در ادامه یادآوری می کند که یک سوم جمعیت شهر ماهشهر در حومه شهر زندگی می کنند: این سهم از جمعیت جزء بافت شهری محسوب نمی شود و سالهاست در حومه شهر زندگی می کند و خانه می سازد. عمده مشکلات شهر ماهشهر نیز در همین نقاط حاشیه ای است.

وی می گوید: شاید بزرگترین مشکل این مناطق حاشیه ای مربوط به بخش آب و فاضلاب باشد زیرا جزء برنامه شهری نیست و به این مناطق نیز خدمات ارائه نمی شود.

سرپرست فرمانداری ماهشهر خاطرنشان می کند: در این مناطق حاشیه ای ، به ویژه در شهرستان طالقانی ، عمدتا چند خانواده در یک خانه زندگی می کنند و برای حل این مشکل چندین نقطه جدید برای ساخت مسکن در نظر گرفته شده است ؛ یکی از این نقاط زمین 60 هکتاری در نزدیکی شهر طالقانی است.

بندری با تأکید بر اینکه با شبکه فرسوده ای برای انجام کارهای اصولی آب در مناطق حاشیه ای روبرو هستیم ، تصریح می کند: تلاقی و ایجاد مشکلات بهداشتی ، و برای این منظور نهایت تلاش برای جلوگیری از آن به کار گرفته می شود.

وی با اشاره به اینکه تدابیر تدریجی و مستمر برای بهبود شبکه آبرسانی مشکلات این مناطق را کاهش می دهد ، گفت: بازارهای سنتی و ذبح قصاب های خیابانی از دیگر مشکلات منطقه در حال ساخت است ، کشتن و فروش گوشت داغ برای انتقال به خارج از شهر.

به گزارش خبرنگار آنلاین ، شهر ماهشهر دارای ظرفیت های صنعتی عظیمی است ، به ویژه در زمینه صنایع پتروشیمی ، که بسیاری از افراد آرزوی کار در شرکت های مختلف را داشتند و اکنون مقدمات اولیه زندگی خود (به ویژه مسکن مناسب) را آماده می کنند.

البته حتی بومیان شهر که آرزوی کار در این کارخانه ها و صنایع عظیم را داشتند ، همیشه از بی تفاوتی نیروهای محلی گلایه داشتند ، اما برعکس ، نه تنها نماینده مردم ماهشهر در مجلس شورای اسلامی بلکه سایر خوزستان نمایندگان شاکیان از فرار مدیران غیر بومی به ماهشهر خواستار آن شدند که 70 درصد نیروهای بومی در روابط کاری دارای اولویت باشند.

در هر صورت ، می توان امیدوار بود که خیریه ها و نیکوکاران نیکخواه همیشه و در هر حال مراقبت از افراد نیازمند را در دستور کار قرار داده اند و از هیچ کوششی برای کمک به همنوعان خود در نیاز دریغ نکرده اند.