عمومی

فرایند موفق الکترونیک احراز هویت و تجمیع آراء انتخابات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گیلونا ،

“امیر شجاعیان” اظهار داشت: احراز هویت الکترونیکی بیش از 99٪ شرکت کنندگان در انتخابات 19 ژوئن 1400 و استقبال الکترونیکی و مستقیم بیش از 99.5٪ دقیقه شمارش از مراکز رای دهی موفقیت و موفقیت را نشان می دهد. کارایی دستگاه های الکترونیکی و فرآیند احراز هویت الکترونیکی و ترکیبی از آرا بود.

عضو کرسی و رئیس کمیته فناوری اطلاعات حوزه انتخابیه کشور افزود: “این موضوع که با توجه به اسناد بررسی شده ، حاکی از روند موفقیت آمیز انتخابات الکترونیکی 28 خرداد امسال است.”

وی گفت: هیچ مانعی متمرکز نمی تواند روند رای گیری را متوقف کند ، زیرا دستگاه تأیید اعتبار ده دقیقه پس از تلاش برای تماس با مرکز در صورت خرابی ، روند رای گیری آفلاین را اجرا می کند.

امیر شجاعیان ، رئیس کمیته فناوری اطلاعات حوزه انتخابیه کشور ، با اشاره به اینکه ما هیچ مورد خاصی از اختلال فنی و الکترونیکی در روز انتخابات در کشور نداشته ایم که در رای گیری تداخل داشته باشد ؛ وی گفت: به محض ساخت پروژه ها ، دستگاه های احراز هویت قادر به احراز هویت رای دهندگان به صورت آفلاین و بدون اتصال به سرورهای مرکزی هستند.
وی تأکید کرد که در این انتخابات برای اولین بار از صندوق رای الکترونیکی برای رای گیری توسط شوراهای شهرداری در تعداد زیادی از مراکز استانها و برخی شهرهای دیگر استفاده شد. وی گفت: در بیشتر مکان های این شهرها کار گرفتن ، شمارش و اعلام نتایج آرا بدون کوچکترین مشکلی به پایان رسید و از شیرینی و شیرینی همه انتخابات الکترونیکی مردم و مجریان لذت بردند.
شجاعیان گفت: ارتباط سرورهای وزارت کشور با تجهیزات احراز هویت در شعب به گونه ای سازمان یافته است که هرگونه وقفه در اجرای روند روز رأی گیری تأثیری ندارد و کاربران و مدیران انتخابات در شعب می توانند به راحتی آفلاین رأی دهند . ، مشخص شده است: با پروژه های انجام شده این امکان وجود دارد که به محض جدا شدن دستگاه های انشعاب از سرورهای وزارت کشور ، دستگاه ها بدون نیاز به هیچگونه تنظیماتی آفلاین شده و به کار خود ادامه دهند و به زودی زیرا اطلاعات بلافاصله ابلاغ می شود و رسیدها برای مدت معینی به مرکز داده وزارت کشور منتقل می شوند.
شجاعیان با اشاره به اینکه در انتخابات صبح 28 ژوئن ارتباط مشخصی نداشتیم ، گفت که به طور متوسط ​​هر ساعت بیش از 1.5 میلیون نفر در سراسر کشور رأی می دهند و نمودار مشارکت مردم نیز منحنی است. در دسترس بودن شعب برای شروع رای گیری به عوامل مختلفی از جمله وجود همه عوامل اجرایی و نظارتی بستگی دارد. یکی از این عوامل آمادگی دستگاه احراز هویت است که در این حالت ، طبق دستورالعمل عملکرد شاخه ها ، حتی در صورت خرابی دستگاه احراز هویت ، در صورت عدم حل مشکل در مدت 30 ، تأکید می شود دقایقی پس از عدم موفقیت ، مراکز رای دهی باید بدون استفاده از تجهیزات توسط رای دهندگان رأی دهند و بنابراین ، این مسئله نمی تواند روند رای گیری را قطع کند.
وی با اشاره به تعداد نظرسنجی های انجام شده توسط رای دهندگان اظهار داشت: احراز هویت الکترونیکی 99٪ آرا cast اخذ شده و دریافت و تجمیع مستقیم آرا votes از شعب در حدود 99.5٪ شعب نشان دهنده موفقیت و کارایی بالای دستگاه های احراز هویت است. و عملکرد مناسب تجهیزات رأی دهی و مدیران اجرایی را در فرآیند احراز هویت و تجمیع نشان می دهد. وی افزود: این گزارش از دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزایش بیش از 4 درصدی را نشان می دهد.
شجاعیان خاطرنشان کرد: در این مدت به دلیل امضای الکترونیکی صورتجلسه شمارش شعبه توسط مجریان و ناظران شورای نگهبان در عملیات تجمیع ، که مکانیزه و مستقل از وزارت کشور و شورای نگهبان بود ، در آنجا اختلاف معنی داری در تعداد آرا count شمارش شده توسط این دو گروه وجود نداشت ، که کمترین اختلاف آماری بین ناظر و مجری را در تمام دوره های انتخابات نشان می دهد.

انتخابات الکترونیکی در مراکز 24 استان به استثنای تهران در منطقه شورای اسلامی شهر و روستا برگزار شد.