عمومی

«محفل» فرصتی برای معرفی افراد موفق ناشناخته است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین، گروه استان‌ها: همزمان با حلول ماه رمضان نیز برنامه‌های متنوعی در زمینه‌های قرآنی، فرهنگی، اجتماعی و… در مساجد، حسینیه‌ها، فضای مجازی و حتی رسانه ملی کشور برگزار می‌شود؛ یکی از برنامه «محفل» است که در زمان افطار از رسانه ملی پخش می‌شود.

اسم «محفل» که می‌آید، اولین تصویری که در ذهن تداعی می‌شود، حضور افراد موفقی است که روح و روان آنها با حرف به حرف قرآن کریم آمیخته شده و با عمل به دستورات و فرامین الهی به موفقیت رسیدند. این افراد همواره به ایزد منان امید دارند و هر کسی با حکایت سختی‌های خود و چگونه با استعانت از کتاب الهی بر مشکلات فائق آمدند، الگویی برای مخاطبان شده‌اند.

حضور همه نوع قشر نظیر، ورزشکار، افراد دارای معلولیت، افراد خارجی، کودکان و… در برنامه «محفل» سبب شده تا مخاطبان بسیاری جذب این برنامه بشوند؛ البته وجود این تنوع قشر در برنامه «محفل» نشان دهنده آن است که هیچ تفاوتی میان افراد قائل نشده است.

در این راستا با «نعمت الله عساکره» که یک فعال و مدرس قرآن خوزستانی است گفت وگویی انجام شد که وی به خبرنگار آنلاین درباره برنامه «محفل» اظهار کرد: از سال گذشته از طریق دوستان در خصوص این برنامه شنیدم و از آن زمان این رویداد را مشاهده می‌کنم.

وی که خود مروج فعالیت‌های قرآنی در شهرستان ماهشهر به مدت ۱۰ – ۱۲ سال است، ادامه داد: اوایل از طریق فضای مجازی پیگیر برنامه محفل بودم و بعدها به طور مستمر مشاهده این برنامه را انجام دادم چرا که اهدافی که این برنامه داشت، برایم جالب و بی‌نظیر است.

عساکره در ادامه با اعلام اینکه در جای جای ایران به ویژه خوزستان استعدادهای بی‌نظیر در زمینه قرآن وجود دارد، تصریح کرد: کسی از وجود آنها اطلاعی ندارد چون ناشناخته هستند اما برنامه محفل این زمینه را مهیا کرده تا این افراد به جامعه معرفی شوند.

وی گفت: دومین هدفی که از برنامه محفل متوجه شدم، بهره بردن از اساتید کشوری و بین‌المللی در راستای اعتلای برنامه‌های قرآنی است و این امر باعث شده تا فرصت جدیدی برای شرکت کنندگان در زمینه قرآنی و… موفق‌تر عمل کنند.