عمومی

موانع و راهکارهای بازگشت واحدهای تعطیل به چرخه تولید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گیلونا،
رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی از بازگشت به چرخه تولید حدود 800 واحد صنعتی خبر داد. کیفیت این خبر خوب در برنامه اصلی امشب دوم آبان با حضور کارشناسان این حوزه بررسی شد.

علی رسولیان ، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ، با تأیید این خبر گفت: طبق آخرین آمار ، از ابتدای سال جاری میلادی ، از 8 هزار و 600 واحد تولیدی در حال رکود در کشور ، 830 واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشته است. “

وی افزود: با توجه به تاکید رئیس جمهور بر بازگشت واحدهای صنعتی به چرخه تولید در کشور ، گزارش جامعی از وضعیت شهرها و واحدهای صنعتی پس از بررسی شرایط موجود تهیه شد تا به حجت الاسلام رئیسی ارائه شود. این گزارش واحدهایی را که می توانند دوباره وارد چرخه تولید شوند ، مشخص کرده و موانع و راه حل ها را نشان می دهد.

داوود نوده فراهانی – عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی شمس آباد به عنوان مهمان دیگر این گفتگو درباره مشکلات واحدهای صنعتی گفت: باید به مشکلات واحدهای صنعتی یک جور دیگر نگاه کنیم، یعنی ابتدا باید موانع تولید را برداریم، سپس راکدها را برگردانیم. واحدها به چرخه تولید فکر کنید.

وی افزود: قوانین وضع شده به جای رفع موانع، تولید را بیشتر می کند.

محسن زنگنه، عضو کمیسیون جهش تولید مجلس نیز به یکی از مشکلات مهم واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ پرداخت و گفت: یکی از مشکلات مهم کشور ما این است که از آنجایی که عمر دستگاه های دولتی اینگونه نیست. وابسته به عمر شرکت های تولیدی در چرخه تولید سنگ شروع می شود. برعکس، سود این دستگاه ها در عدم تغییر واحد تولیدی و جریمه آن واحد است.

وی تاکید کرد: ما انتظار داریم دولت جدید قوانین را تغییر دهد تا این رویه برعکس شود و مزیت دستگاه های دولتی در چرخاندن چرخ تولید باشد.