عمومی

همایش چهره‌های ماندگار؛ ۱۱ سال در تعلیق

در واقع بنا به دلایلی کار ما روی کنفرانس متوقف شد. در غیر این صورت در طول این سال ها به کار خود ادامه می دادیم. موزه ای هم در مجموعه فرهنگی سعدآباد برای شخصیت های ماندگار ایجاد کردیم که البته دولت قبل به بهانه تعمیر مجموعه آن را تعطیل کرد و الان وضعیت بدی دارد.
امیدواریم جناب آقای ضرغامی وزیر فعلی میراث فرهنگی و گردشگری که از همان ابتدا در زمان تصدی مدیریت رسانه ملی از این پروژه حمایت و با توقف آن مخالفت کردند، امکان بازگشایی موزه و ادامه کار را در نظر بگیرند. فعالیت ها.
پس از وقفه ای از کنفرانس، موزه بسیار موثر بود. مطمئناً به اندازه سخنرانی مؤثر نبود، اما خوب، هفت هشت سالی بود که جلسات علمی و تخصصی در موزه برگزار می کردیم و سعی می کردیم افراد مشهور را به علاقه مندان معرفی کنیم. اساتیدی مثل دکتر دینانی به موزه آمدند و سخنرانی کردند.

علت این وقفه در برگزاری همایش چهره های ماندگار را باید از مسئولان صدا و سیما جویا شد. در این سال‌ها تلاش کرده‌ایم کنفرانس را از سر بگیریم، اما هر بار که به جایی رسیدیم، رئیس‌جمهور عوض شد و کار به جلسه بعدی رفت.
هر پروژه می تواند معایب خود را داشته باشد. اما ما همیشه سعی کرده ایم کار خود را به دور از مسائل سیاسی، اجتماعی و جناحی انجام دهیم. این پروژه بازخورد بسیار خوبی از جامعه دریافت کرده است. تا جایی که برخی حتی به بهانه تجلیل از چهره های ماندگار در عرصه های مختلف از نام او سوء استفاده کرده و از مردم پول می گیرند. خوب اگر این همایش و بازخوردهای آن موفقیت آمیز نبود، چنین توجهی و حتی سوء استفاده ای صورت نمی گرفت.
اکنون میدان مساعد است و می‌توان امیدوار بود که همچنان آن را حفظ کنیم. دکتر جبلی رئیس جدید رسانه ملی می تواند نقش مهمی در تسهیل این امر داشته باشد. در هر صورت هدف مالی و تدارک مراسم بر عهده صدا و سیما می باشد. امیدواریم هر چه زودتر این اتفاق بیفتد و شاهد برگزاری این مراسم باشیم.

* طراح و مجری پروژه «چهره های ماندگار».
* مصاحبه با روزنامه خراسان