عمومی

پارک علم و فناوری و مراکز آموزشی هسته‌ای در بوشهر راه‌اندازی شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری شامگاه سه شنبه در دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت: دشمن تلاش های زیادی انجام داده است تا دانشمندان ایرانی را از قدرت هسته ای آگاه نکند.

وی با اشاره به فشار روزافزون استکبار جهانی پس از افتتاح نیروگاه اتمی بوشهر گفت: باید زمینه توسعه و تقویت فعالیت های هسته ای فراهم شود و مردم این فناوری را از مدرسه بیاموزند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اطلاع رسانی به همه اقشار دانش هسته ای و اهمیت و موقعیت آن را ضروری دانست و افزود: ایجاد پارک علم و فناوری هسته ای و مراکز آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی باید با جدیت دنبال شود.

وی خواستار ایجاد پارک علم و فناوری و مراکز آموزشی در کنار نیروگاه هسته ای شد و افزود: آشنایی جوانان و دانشجویان بوشهری با فناوری هسته ای در زمینه های مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است.

صفایی بوشهری با اشاره به نیاز استان بوشهر به بیش از 485 میلیون متر مکعب آب در روز ، گفت: طراحی تولید آب از طریق نمک زدایی در نیروگاه های هسته ای موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ظرفیت دو فاز جدید نیروگاه اتمی بوشهر را تولید روزانه 250 هزار متر مکعب آب دانست و گفت: تأمین این میزان آب نقش مهمی در تامین نیازهای استان استان ایفا می کند.

امام جمعه بوشهر گفت: نیروگاه هسته ای بوشهر به منظور ایفای مسئولیت اجتماعی در محیط پیرامون باید به آموزش ، توسعه زیرساخت های فرهنگی ، ایجاد اشتغال ، تأسیس دانشگاه ها و مراکز آموزشی مرتبط با دانش هسته ای توجه ویژه ای داشته باشد.