عمومیکسب و کار ایرانی

چرا گوشی شیائومی به تلویزیون سونی وصل نمیشه

اگر شما هم در مورد نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون های مختلف سوال دارید، در این مطلب با تکراتو همراه باشید تا با راهکار آن بیشتر آشنا شوید.

امروزه به دلیل پیشرفت‌های زیادی که در حوزه تکنولوژی اتفاق افتاده است، این امکان وجود دارد که گوشی‌های هوشمند را به انواع تلویزیون‌های جدید متصل کرد. روش‌های بسیاری برای اتصال گوشی‌های هوشمند به تلویزیون‌های جدید وجود دارد و می‌توان گفت مزایا بسیاری نیز دارد.

با استفاده از فناوری‌های مختلفی که وجود دارد با اتصال گوشی هوشمند به تلویزیون می‌توان محتواهای تصویری و ویدئویی مختلف را روی نمایشگری بزرگ‌تر و با کیفیت‌تر مشاهده کرد.

برند شیائومی یکی از برندهای نوظهور در زمینه تولید انواع گوشی‌های هوشمند است که تاکنون گوشی‌های بسیار متنوع و با کیفیتی را تولید و عرضه کرده است.

در ادامه نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است و روش‌های متفاوت آن آموزش داده شده است. اگر در مورد روش اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون سامسونگ و همچنین نحوه اتصال تلویزیون ال جی به گوشی شیائومی سوال دارید این مطلب برای شما مناسب است.

نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون های مختلف به دو روش قابل انجام است. یک روش، اتصال فیزیکی و از طریق کابل است و روش دوم نیز اتصال بی سیم یا وایرلس است که در آن از هیچ گونه کابل و اتصال فیزیکی استفاده نمی‌شود.

هر یک از این روش‌ها مزیت‌ها و ایراد‌های مختص به خود را دارند. برای مثال روش فیزیکی و اتصال با کابل راحت‌تر است اما محدودیت‌هایی نظیر فاصله از تلویزیون را دارد. از طرفی روش بی سیم روشی پیشرفته‌تر است اما به فناوری‌های بیشتری نیاز دارد.

در ادامه نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون های مختلف به هر دو روش بررسی شده است. روش اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون سامسونگ و نحوه اتصال تلویزیون ال جی به گوشی شیائومی نیز روش مشابهی دارد.

بیشتر بخوانید:

اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون های مختلف از طریق کابل

روش اول نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون های مختلف از طریق کابل است. برای این منظور به یک کابل HDMI نیاز است. در نتیجه تلویزیون مورد نظر نیز باید دارای پورت HDMI باشد. این کابل باید با توجه به پورت USB گوشی انتخاب شود، چرا که یک سمت آن که ورودی HDMI است به تلویزیون متصل می‌شود و سمت دیگر آن که پورت USB است به گوشی شیائومی مورد نظر وصل می‌شود.

با اتصال کابل به تلویزیون و گوشی، یک پیام در گوشی نشان داده می‌شود. این پیغام از شما برای اتصال گوشی به تلویزیون اجازه می‌خواهد. با تایید آن به راحتی فرایند وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون مورد نظر انجام می‌شود و می‌توان محتوای ارائه شده در نمایشگر گوشی را در صفحه نمایش تلویزیون به اشتراک گذاشت.

برای تعمیر تلویزیون در اصفهان  نیاز به تخصص و تجربه داریم که می توانید با تیم حرفه ای زیر به نتیجه دلخواه برسید. استفاده از به روزترین متد و روش های تعمیر هم در منزل و هم در مرکز توسط این مجموعه امکان پذیر است.

اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون های مختلف به صورت وایرلس

برای اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون های مختلف می‌توان از روش وایرلس هم استفاده کرد. اگر به کابل دسترسی نداشتید یا به اتصالی حرفه‌ای نیاز داشتید این روش برای شما مناسب است و می‌توان برای وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون‌های مختلف از آن استفاده کرد.

این امر در خصوص تلویزیون‌های اسمارت امکان پذیر است. می‌توان با اتصال گوشی شیائومی به یک تلویزیون هوشمند، از مزیت‌های زیادی که این نوع از اتصال دارد بهره مند شد.

بیشتر بخوانید:

گفتیم که برند شیائومی در دستگاه‌های خود یک قابلیت برای اتصال بی سیم گوشی به تلویزیون را تعبیه کرده است. برای استفاده از این ویژگی ابتدا باید آن را در گوشی مورد نظر فعال کرد. این قابلیت بسیار کاربردی بوده و استفاده از آن نیز بسیار راحت است.

این سرویس در بررسی نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون های مختلف به شما کمک می‌کند که بدون استفاده از اینترنت، بلوتوث، نقطه اتصال یا همان هات اسپات (hotspot) به راحتی به تلویزیون‌هایی با برندهای مختلف متصل شوید.

 • وارد تنظیمات (Settings) شوید. این گزینه که با نماد چرخ دنده مشخص می‌شود از صفحه‌ی اصلی یا از طریق کشوی بالای صفحه قابل دسترسی است.
 • به دنبال یکی از گزینه‌های more (بیشتر) یا connection & sharing (اتصال و همرسانی)، Network (شبکه سازی) بگردید.
 • اکنون باید گزینه wireless display (صفحه نمایش بی سیم) را پیدا کرده و از طریق کلید off, on آن را فعال کنید.

با فعال کردن آن می‌توان مراحل وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون را ادامه داد. نکته مهم بعدی هوشمند بودن تلویزیون است چرا که هم گوشی شیائومی و هم تلویزیون باید به یک شبکه وای فای مشترک وصل شوند.

در ادامه برای اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون مورد نظر، باید نام دستگاه را در لیست دستگاه‌های در دسترس گوشی پیدا کرد و به آن متصل شد. به این ترتیب محتواهای تصویری و ویدئویی روی نمایشگر تلویزیون به نمایش در خواهند آمد.

بیشتر بخوانید:

آیا اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون‌های مختلف به صورت وایرلس دارای محدودیت است؟

این روش برای وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون یک روش کارامد است و راه اندازی آن نیز بسیار راحت و آسان است اما معایب و محدودیت‌هایی نیز در این خصوص وجود دارد.

آموزش اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون هوشمند 2022 - شیائومی ایران

اول از همه این که برای استفاده از این روش باید تلویزیون مورد نظر هوشمند باشد.

دوم این که باید از یک شبکه وای فای پر سرعت استفاده کرد. در نتیجه در صورت قطع شدن وای فای یا کند شدن آن، اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون با محدودیت مواجه خواهد شد.

در نهایت اینکه این روش اتصال نیاز به نزدیک بودن به شبکه بی سیم دارد و در صورت دور شدن از آن، اتصال با کندی مواجه می شود.

استفاده از میراکست برای اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون

یکی دیگر از روش‌های جذاب در مورد نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون های مختلف به صورت وایرلس، اتصال از طریق میراکست است. روش اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون سامسونگ و همچنین نحوه اتصال تلویزیون ال جی به گوشی شیائومی نیز از این طریق امکان پذیر است.

البته برای استفاده از این روش باید هر دو دستگاه، یعنی هم گوشی شیائومی و هم تلویزیون هوشمند مورد نظر بتوانند از مشخصه میراکست پشتیبانی کنند.

اکثر گوشی‌های جدید شیائومی و اکثر تلویزیون‌های نسل جدید از برندهای مختلف از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. البته می‌توان از دانگل‌های میراکست نیز برای این منظور استفاده کرد.

برای استفاده از این روش باید گوشی و تلویزیون هر دو به یک شبکه وای فای فعال مشترک متصل شوند. در ادامه برای اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون باید گزینه بلوتوث گوشی را روشن کرد. در مرحله بعدی نوبت به فعال کردن قابلیت اسکرین کست در بخش تنظیمات گوشی شیائومی است.

با روشن شدن این مشخصه، دستگاه لیست تمام تلویزیون‌های در دسترس جست و جو می‌شود و می‌توان با انتخاب نام تلویزیون مورد نظر، فرایند وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون را انجام داد. در ادامه نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون های مختلف آمده است.

 • در ابتدا، گوشی شیائومی و تلویزیون خود را به یک شبکه وای فای متصل کنید. اگر این کار به درستی انجام نشود، اتصال موفقیت آمیزی نخواهید داشت.
 • در مرحله بعد، منبع تلویزیون را به گزینه اسکرین میرورینگ بی سیم (قرینه سازی صفحه نمایش) یا Wireless Screen Mirroring تغییر دهید. به خاطر داشته باشید مراحل بسته به نوع و مدل تلویزیون شما می‌تواند متفاوت باشد.
 • اکنون، در تلفن همراه خود به قسمت تنظیمات بروید. گزینه اتصال و اشتراک گذاری Connection & sharing و سپس گزینه Cast (یعنی انتقال دادن عکس یا ویدئویی خاص از گوشی، تبلت یا لپ تاپ) را جستجو کنید. ویژگی Cast را فعال کنید، از این طریق دستگاه‌های موجودی که می‌تواند به آنها متصل شود را پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید:

اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون با نرم افزار LetsView

شما می‌توانید ضبط صدا از صفحه، ضبط فیلم از صفحه، حاشیه نویسی و مهم‌تر از همه قابلیت میراکست (انتقال تصاویر از گوشی به تلویزیون) را در آن پیدا کنید. همانطور که می‌دانید ویژگی میراکست معمولا در تلویزیون‌ها موجود است. وجود این ویژگی به شما اطمینان می‌دهد که این نرم افزار بر روی تلویزیون شما کار می‌کند. در ادامه نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون های مختلف از طریق این نرم افزار آمده است.

 • نرم افزار LetsView را روی گوشی شیائومی و تلویزیون خود دانلود و نصب کنید.
 • در مرحله بعد، مطمئن شوید که گوشی شیائومی و تلویزیون خود را به یک شبکه وای فای متصل کرده‌اید.
 • در تلویزیون، تنظیمات ویژگی میراکست را فعال کرده و نرم افزار LetsView را راه اندازی کنید. اگر تلویزیون شما دارای ویژگی میراکست داخلی نیست، فقط LetsView را اجرا کنید.
 • حالا در تلفن همراه خود، نرم افزار LetsView را باز کنید و منتظر بمانید تا نام تلویزیون شما در آن ظاهر شود.
 • روی نام تلویزیون خود ضربه بزنید و گزینه نمایش صفحه گوشی یا Phone Screen Mirroring را انتخاب کنید در ادامه نمایش بلافاصله آغاز خواهد شد.
 • نرم افزار ApowerMirror را در تلویزیون و گوشی شیائومی 11 خود دانلود کنید.
 • تلفن همراه و تلویزیون خود را به یک شبکه وای فای متصل کنید. حالا، برنامه را در هر دو دستگاه راه اندازی کنید.
 • به پین کد یا رمز​​ تلویزیون نگاه کنید چون باید آن را در تلفن خود وارد کنید.
 • در تلفن همراه خود، روی اولین آیکون در بالا سمت راست ضربه بزنید. یک آیکون به شکل ستاره است.
 • در آنجا فیلد رمز یا پین کد را مشاهده خواهید کرد. پین کدی که در تلویزیون می‌بینید را وارد کنید و برای شروع نمایش روی Start now ضربه بزنید.

روش‌هایی دیگر برای وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون

علاوه بر روش‌های مختلفی که برای اتصال گوشی به تلویزیون در بالا مورد بررسی قرار گرفتند، روش‌های دیگری نیز موجود است که شما می‌توانید در مورد نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون های مختلف از این روش‌ها استفاده کنید.

برای این منظور می‌توان از روش‌های عمومی‌تر دیگری نیز بهره برد. این روش‌ها برای سایر گوشی‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از برنامه‌های کاربردی وجود دارند که در خصوص سیستم‌های اندرویدی کارایی داشته و می‌توان از آنها برای وصل کردن گوشی به تلویزیون بهره برد.

 •  Remote Desktop
 •  Microsoft Remote Desktop
 •  Native smartphone solutions
 • Screen Stream Mirroring
 •  Screen Mirroring
 • Screen Mirroring With Tv

شما می‌توانید این برنامه‌ها را دانلود کنید و با استفاده از آنها اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون های مختلف را تست کنید.

چرا وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون مهم است؟

با وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون، می‌توان فیلم و محتواهای ویدئویی مختلف را روی نمایشگر بزرگ تلویزیون با کیفیت بسیار بالا تماشا کرد. برای وب گردی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی و شبکه‌های نمایشی مختلف نیز می‌توان از نمایشگر بزرگ‌تر تلویزیون استفاده کرد.

برای پخش موسیقی، بازی کردن و مواردی از این دست نیز می‌توان از مزیت‌های اتصال گوشی به تلویزیون بهره برد. پس اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون‌های جدید می‌تواند مزیت‌های بسیاری داشته باشد که سرگرم گننده نیز هستند.

در این مطلب نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون های مختلف بررسی شد و روش‌های موجود مورد بررسی قرار گرفتند. شما نیز می‌توانید یکی از روش‌ها را انتخاب کنید و براساس آن گوشی خود را به تلویزیون متثل کرده و از آن لذت ببرید.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در مورد نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون های مختلف چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت با و سایر کاربران در میان بگذارید.