عمومی

چشم تیزبین فرهاد – گیلونا

نادیده گرفتن نقش فرهاد مجیدی در توصیف درست دستاوردهای استقلال بی رحمانه است.

به گزارش گیلونا، این روزنامه دنیای اقتصاد وی نوشت: استقلال راهنمای قطعی سال 1400 خواهد بود؛ آخرین رهبر قرن چهاردهم شمسی. آنها در دیدار هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال با گل نفت آبادان پیروز شدند تا فاصله شش امتیازی را حفظ کنند. استقلالی ها بدون توجه به نتیجه ای که در دربی روز پنجشنبه تهران رقم خواهد خورد، سال را با برتری به پایان خواهند رساند.آبی ها نیز در این فصل به سنت غالب خود وفادار مانده اند؛ گل نمی خورند و از سه موقعیت استفاده می کنند. کسب سه امتیاز استقلال بار دیگر به برتری یک بر یک دست یافت تا قدم به قدم به سوی قهرمانی در این فصل حرکت کند.

این تیم فصل موفقی را تجربه می کند و این موفقیت باید چند دلیل داشته باشد. برخی از نقش گابریل پین، دستیار ایتالیایی فرهاد مجیدی به ویژه در تقویت ساختار دفاعی صحبت می کنند و برخی دیگر حول محور انگیزه، اتحاد و همدلی بالای استقلالی ها مانور می دهند تا طلسم شکست را بشکنند. وریا غفوری یکی از این افراد است. استقلالی ها گفت: احساس می کنم امسال بهتر از فصل گذشته هستیم. راست میگه او برای اعتراض به تغییر مستقیم به رختکن می رفت اما حالا مشکلی برای نیمکت نشینی ندارد. وریا در دقایقی از حضورش در زمین بازوبند کاپیتانی را می شکند و سعی می کند انرژی و انرژی بیشتری برای نمایش بهتر بگذارد. همه استقلالی ها امسال تشنه ترند. آنها با هم جلو می روند و برای یکدیگر می جنگند. در حال حاضر جدایی دو مدافع اصلی استقلال به این تیم هم لطمه ای نزده است.

با این حال وقتی رموز موفقیت استقلال را مرور می کنیم، باید به تیزبینی و شجاعت فرهاد مجیدی هم اشاره کنیم. همان امیرحسین حسین زاده ای که سه امتیاز استقلال مقابل نفت آبادان را به ثمر رساند فرهاد کشف است. این بازیکن 21 ساله که در ابتدای فصل به همراه مجیدی به استقلال پیوست، از ابتدا در ترکیب اصلی قرار گرفت و در حال حاضر پنج گل برای این تیم به ثمر رسانده است. حتی بازیکنی مثل جعفر سلمانی هم انتخاب او بود که در هر صورت نتیجه مثبتی برای حضورش در استقلال بود. او به عنوان وینگر چپ چهار گل برای استقلال به ثمر رساند. کوتاه است؟ در واقع می توان گفت به استثنای رودی زستد که عملکرد مثبتی نداشت و در همان بازی با نفت، مجیدی در نهایت مجبور شد او را از ترکیب خارج کند و خریدهای دیگر فرهاد برای استقلال خوب پیش رفت. . آیا زبیر نیکونفس توسط این تیم استفاده نمی شد؟ آیا رافائل سیلوا مدافع برزیلی در بازی اول نمره قبولی نگرفت؟ آیا علیرضا رضایی دروازه بان بدی است؟ جایی که یحیی گل محمدی دروازه بانی مثل احمد گوهری به خدمت گرفته است، فرهاد مجیدی به رضایی دست زده است. در نتیجه استقلال الان دو دروازه بان خوب برای بازی دارد که هر کدام راحت هستند پرسپولیس اما پرسپولیس دو دروازه بان متزلزل دارد و هیچکس نمی داند کدام یک از آنها در بازی بعدی بازی می کنند. در نتیجه نادیده گرفتن نقش فرهاد مجیدی در رصد موفقیت های استقلال ظالمانه است.

انتهای پیام/