عمومی

کارهای خیر را باید فریاد زد؛اجازه بدهیم فرهنگ شود

خرابش نکنیم، اگر اتفاق خوبی بیفتد، آنقدر بوق و کرنا می کنیم که همه گیر شود چند روز پیش خبری منتشر شد که ما را به فکر فرو می برد: کاهش اهدای عضو در ایران! این به دلیل پخش برنامه ای در ماه مبارک رمضان است. در آن برنامه، بسیاری از مردم گفتند که از کما به زندگی بازگشته اند و اکنون می توانند یک زندگی بسیار عادی داشته باشند. اغما گیج کننده و کاهش شدید آمار رضایت خانواده با اهدای عضو.
برای همین می گویم کار خوب را باید فریاد زد. خیلی ها هستند مثل علی دایی، فرهاد مجیدی، خداداد عزیزی، مهدی طارمی، سردار آزمون و …. که در کار خود خوب هستند اینها را گفتم تا به اینجا برسم. فیلم عروسی یکی از آمارهای کوتاه فضای مجازی خود را تماشا کنید؟ چند نفر از شما بعد از آزادی می دانستید که کل هزینه این عروسی به 50 میلیون تومان نرسید و تمام هزینه های او را سردار آزمون پرداخته است؟
اینها فقط چهره های مردمی هستند و وقتی یک کار خیر انجام می دهند و به گوش دوستشان می رسد، به سرعت تبدیل به نور رسانه ها می شود. ساندویچ درست کرد و با موتورش برای نجات توزیع کرد، دیگری سگ‌هایش را آورد، آب معدنی توزیع کرد و این‌گونه چیزها گره از کار خلقت خدا باز می‌کند، این مسئولیت‌های اجتماعی فقط بر دوش نیست. از چهره ها خیلی ها هستند که شاید نتوانند کمک مادی کنند اما همین که دست روی شانه هموطنانشان می گذارند و می گویند نگران نباشید ما هستیم. برای دنیا ارزشش را دارد. حرف بزن و حرف بزن تا تبدیل به فرهنگی شود که همه جا صدای کمک خواهی شنیده می شود، کسانی هستند که بی هیچ چشمداشتی می گویند: قبض این آقا، قبض این خانم و قبض فلانی با من است.

251 251