عمومی

کار نیمه‌تمام را تمام کن!

سرخ پوشان در مرحله یک چهارم نهایی با سد محکمی به نام الهلال روبرو شدند اما باید قدر شرایط فعلی را بدانند و با غلبه بر این تیم بار دیگر به نیمه های آسیایی برسند. شرم آور خواهد بود اگر این سالهای درخشان برای جامعه بین المللی منافع مناسبی را به همراه نداشته باشد.

به گزارش گیلونا ، این روزنامه همشهری وی نوشت: با برگزاری قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ، پرسپولیس ایران حریف خود را شناخت و باید به مصاف الهلال عربستان برود. این یک نبرد ظریف و کلاسیک در لیگ قهرمانان است که مطمئنا جذابیت زیادی دارد. پرسپولیسی ها باید در مورد این مسابقه نکات مهمی را در نظر بگیرند.

من از این فرصت قدردانی می کنم!

پرسپولیس بهترین لحظات تاریخ خود را پشت سر می گذارد و در کنار موفقیت های داخلی ، معمولاً در مراحل بالاتر لیگ قهرمانان آسیا نیز زندگی می کند. شاید تکرار این مشکل باعث شده بسیاری از طرفداران این تیم فکر کنند که رسیدن به هشت یا چهار تیم برتر آسیا برای همیشه آسان خواهد بود ؛ در حالی که این واقعاً صادق نیست. کافی است بگویم که چند سال پیش قرمزها برای خروج از مرحله گروهی مشکل داشتند. همین شرایط در حال حاضر برای دیگر تیم های ایرانی نیز وجود دارد. بنابراین پرسپولیس ، در دوران حکومت خود ، باید قدردانتر باشد و سرانجام ماموریت خود برای قهرمانی در آسیا را به پایان برساند. این تیم در مرحله گروهی به تساوی خوبی دست یافت و در دور هشتم از همان هدیه سود برد. حالا قرمزها در مرحله یک چهارم نهایی با سد محکمی به نام الهلال روبرو شدند اما باید شرایط فعلی را درک کنند و با غلبه بر این تیم بار دیگر به نیمه های آسیایی برسند. مایه شرم خواهد بود اگر این سالهای درخشان برای جامعه بین المللی منافع مناسبی را به همراه نداشته باشد.

گول استقلال را نخورید!

نوع نمایش الهلال مقابل استقلال در مرحله قبل باعث افزایش شدید اعتماد به نفس در بین گروهی از پرسپولیسی ها شد. کسانی که پیروزی تیم خود بر حریف عربستانی را ممکن و در دسترس می دانند. البته این روحیه نیز بسیار خوب است؛ به شرطی که زیاده روی نکنید. بله ، الهلال کمتر از حد انتظار مقابل استقلال بازی کرد و شاید اگر اشتباهات ساختار دفاعی این تیم نبود ، حریف سعودی پیروز نمی شد. همچنین به جرأت می توان گفت که تعداد موقعیت های گلزنی استقلال بیشتر از الهلال بوده است ، اما این نباید منجر به خوش بینی کاذب شود. الهلال اما حریفی بزرگ با ستاره های م whoثر است که از کوچکترین غفلت تیم حریف حداکثر استفاده را می کند. در دیدار با استقلال نیز شاهد قهرمانی مانند موسی مارگا بودیم که با وجود عملکرد بی تاثیر ، گل دوم و آخر را در یک لحظه پاس داد. در کل اعتماد به نفس خیلی خوب است اما پرسپولیس نباید آن طرف بام بیفتد. استقلال بیش از حد از این تیم می ترسید و حذف شد ، ای کاش پرسپولیس بهای دست کم گرفتن رقیب سعودی اش را نمی داد.

در دفاع کامل باشید!

مروری بر بازی استقلال مقابل الهلال عربستان به وضوح نشان می دهد که اگر پرسپولیس در خط دفاع خراب شود و با تمرکز بالا به سمت حریف برود ، می تواند فرصت هایی را ایجاد کند و درهای رقیب مرحله به مرحله حمله عربستان را باز کند. هرچند استقلال دقایق زیادی به بازی خود اعتقاد نداشت ، اما حداقل پنج موقعیت عالی برای گلزنی خلق کرد و هیچ دلیلی وجود ندارد که پرسپولیس با عناصر هجومی سمی تر خود نتواند عملکرد مشابه را تکرار کند.

استقلال حداقل یک بار حق داشت دروازه الهلال را باز کند و حالا پرسپولیس این شانس را خواهد داشت. برتری قرمزها نسبت به استقلال این است که هر دو ساختار دفاعی قوی تری دارند و از بازیکنان کلیدی و تاثیرگذارتر در حمله سود می برند. افرادی مانند مهدی ترابی ، وحید امیری ، عیسی الله کثیر و مهدی عبدی کاملاً واجد شرایط هستند تا به نفع قرمزها گره بزنند. بنابراین ، اگر پرسپولیس موفق به کنترل خط حمله الهلال و به ویژه دو مهاجم ثابت و کند این تیم یعنی گومیس و ماراگا شود ، بزرگترین قدم را برای صعود برداشته است. در چنین شرایطی بالاخره قرمزها گل می زنند.

“سخت” آماده کنید!

همانطور که پس از قرعه کشی به طور گسترده ای عنوان شد ، بزرگترین برتری الهلال نسبت به پرسپولیس این است که لیگ عربستان آغاز شده است و بازیکنان این تیم در فرم عالی با حریف ایرانی روبرو می شوند. در همین حال ، بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی ایران از اواخر مهرماه با تاخیر بسیار قابل توجهی آغاز می شود. در این شرایط طبیعی است که بازیکنان پرسپولیس شرایط خوبی ندارند. ما در بازی با استقلال تاجیکستان نیز این آفت را دیده ایم. در این شرایط تنها کاری که پرسپولیس می تواند انجام دهد این است که مسابقات تدارکاتی سختی را برگزار کند که بسیار نزدیک به شرایط رسمی است. سرخپوشان همچنین باید از برگزاری احتمالی سوپرجام قبل از بازی با الهلال استقبال کنند. مهم نیست که آنها این جام را به فولاد از دست بدهند. دیدار مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا قطعاً اهمیت بیشتری دارد. هر چیزی که هماهنگی و آمادگی پرسپولیسی ها را افزایش دهد به نفع این تیم است. “

انتهای پیام