عمومی

کتابخانه مرکزی قم جهت راه اندازی نیازمند امکانات گرمایش و سرمایش – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

مهدی توکلیان در گفتگو با خبرنگار آنلاین گفت: یکی از اولویت های کشور در حوزه کتابخانه است. می بینمساخت و توسعه کتابخانه سلام مرکزي است که بيش از 40 خدمت به مشتريان ارائه مي دهد.

رئیس اداره کل کتابخانه سلام سرلشکر استان قم گفت: کتابخانه سلام این مرکز امروزه به عنوان یک باشگاه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی فعالیت می کند و در زمینه آموزش عمومی، فرهنگ و همچنین ارائه خدمات اجتماعی فعالیت می کند.

وی ادامه داد: طی 7 سال گذشته از محل تفریق بودجه شهری و سایر درآمدهای مجموعه مدیریت شهری به نهاد کتابخانه کمک شده است. سلام قم واگذار نشده است.

توکلیان گفت: در حال حاضر 3 هزار و 720 کتابخانه در کشور فعال است و 24 کتابخانه فعال در استان قم داریم و همه اعضایی که عضو یک کتابخانه هستند می توانند از خدمات همه کتابخانه ها استفاده کنند. سلام کشور سود خواهد برد.

ایجاد کتابخانه مرکزی قم اعتبار می خواهد

رئیس اداره کل کتابخانه سلام سردار استان قم با اشاره به احداث کتابخانه مرکزی قم در خیابان امام گفت: متأسفانه این کتابخانه علیرغم تکمیل شدن به دلیل نداشتن امکانات سرمایشی، گرمایشی و آسانسوری فعال نیست که امیدواریم با تأمین اعتبارات لازم این امر محقق شود. از سوی استان اختصاص داده شده است، چنین کتابخانه ای فعال و در دسترس خواهد بود، طبقات مختلف مردم باید در آن قرار گیرند.

توکلیان با عنوان: کتابخانه امام خامنه ای آه تو قم تنها مجموعه ای در کشور است که کتاب های بریل برای نابینایان تولید می کند.

وی گفت: در راستای برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم با مشارکت نهاد کتابخانه ها سلام انتشارات عمومی و مسجد مقدس جمکران کشور 5 جلد کتاب ویژه نابینایان تولید کرده است.

کمبود کتابخانه در برخی مناطق قم از جمله پردیسان

رئیس اداره کل کتابخانه سلام کل استان قم یکی از معیارهای توسعه، سرانه مطالعه و نرخ سود است مندی وی کتاب، کتابخوانی و کتب تحریریه را برشمرد و بیان کرد: قم به عنوان یکی از مراکز مهم جهان اسلام با حضور سمینارها و مراکز دانشگاهی، پژوهشی و علمی شناخته شده و در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی سرآمد است. کتاب ها هر چند در چارچوب فضای کتابخانه آه تو در استان قم کمبود وجود دارد.

توکلیان با اشاره به کمبود کتابخانه در برخی از مناطق قم از جمله پردیسان گفت: با وجود دانشگاه ها و مراکز علمی مختلف، تقاضا برای ساخت کتابخانه در این منطقه زیاد است و نیاز به تامین زمین برای ساخت یک کتابخانه است. کتابخانه در این منطقه و شروع ساخت آن. .

عنوان داشت: موسسه کتابخانه سلام عموم مردم کشور هیچ مسئولیتی در قبال احداث کتابخانه ندارند، اما در صورت احداث کتابخانه، تجهیز آن بر عهده این نهاد خواهد بود.